Gazeteci Yavuz Selim Demirağ  evinin önünde saldırıya uğradı

Gazeteci Yavuz Selim Demirağ televizyon programı çıkışı evinin önünde darp edildi. Sağlık durumu iyi olduğu belirtilen Demirağ'a saldıranların yakalanması için polis soruşturma başlattı.

Gazeteci Yavuz Selim Demirağ  evinin önünde saldırıya uğradı

Gazeteci Yavuz Selim Demirağ katıldığı bir televizyon programı çıkışında evinin önünde kimliği belirsiz kalabalık bir grubun saldırısına uğradı.

Olay sonrası ihbar üzerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Demirağ, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Doktorlar tarafından hastanede gerekli müdahale ve tetkikleri yapılan Demirağ’ın durumunun iyi olduğu bildirildi. 

TGC, YAZAR DEMİRAĞ'A SALDIRIYI KINADI

Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu da, yapılan saldırıyı kınadı.

Kuruldan yapılan açıklamada, Yavuz Selim Demirağ'a Ankara'da kimliği belirsiz bir grubun beyzbol sopalarıyla saldırdığı, Demirağ'ın tedavisinin GATA'da yoğun bakım servisinde sürdüğü belirtildi.

Saldırıyı azmettirenler ve yapanların kınandığı açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Gazetelere ve gazetecilere yapılan tüm saldırılarda uygulanan cezasızlık tavrının bu olayda da uygulanmamasını bekliyoruz. Basın özgürlüğünün olmadığı bir toplumda demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Gazetelerin ve gazetecilerin sürekli hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış da sağlanamaz. Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır. Demokrasi farklı görüşlere tahammül etme rejimidir. Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünü benimsemekte zorlanan siyasilerin gazeteleri ve gazetecileri sürekli hedef göstermeleri bu tip saldırılarda önemli rol oynamaktadır. Yeniçağ yazarına yapılan saldırı basın özgürlüğü konusundaki endişeleri giderek büyütmektedir. TGC Yönetim Kurulu olarak meslektaşımız Yavuz Selim Demirağ'ın en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyor, ailesine ve Yeniçağ gazetesi çalışanlarına 'geçmiş olsun' diyoruz. Sorumluların en kısa sürede bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz."

Sayfa Yükleniyor...