Gazetecilerden Balbay'a imzalı destek

Ergenekon soruşturmasında tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcilisi Balbay'a destek için ünlü gazeteciler biraraya gelerek kitaplarını imzaladı.

12.03.2009 - 16:32

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi ve yazarı Mustafa Balbay'a destek olmak isteyen bazı gazeteci ve yazarlar, Cumhuriyet Gazetesi'nde biraraya geldi.

Ertuğrul Özkök, Tufan Türeç, Nail Güreli, Derya Sazak, Yalçın Bayer, Bedri Baykam, Emre Kongar, Reha Muhtar, Zeynep Oral, Metin Uca, Yazgülü Aldoğan ve Deniz Ketenci'nin de aralarında bulunduğu gazeteci ve yazarlar, "Cumhuriyet Yayınları" adı altında oluşturulan stantta vatandaşların satın aldıkları Mustafa Balbay'a ait kitaplara imza attı.

Kitapları imzalayanlardan gazeteci-yazar Reha Muhtar, "Balbay'a, meslektaşları ve okurları olarak hem önünde hem de arkasında bulunarak destek olmak istiyoruz. Bu konuda daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Umarım ki biran önce özgürlüğüne kavuşur" dedi.

Balbay'ın kitaplarını satın almak için gazetenin önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar da zaman zaman görevlilere zor anlar yaşattı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...