Gazeteci Osman Arolat hayatını kaybetti (Osman Arolat kimdir?)

Gazeteci ve Ekonomim köşe yazarı Osman Arolat hayatını kaybetti. 22 Ekim 2023 tarihinden bu yana tedavi gören Osman Arolat 80 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Gazeteci Osman Arolat hayatını kaybetti (Osman Arolat kimdir?)

Ekonomim başyazarı, duayen gazeteci Osman Arolat yaşamını yitirdi. haberi;"Gazetemizin Başyazarı, Ağabeyimiz, duayen gazeteci büyüğümüz Osman Saffet Arolat yaşama veda etti. 22 Ekim Pazar gününden bu yana Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Osman Saffet Arolat, dün gece 04.30 civarında ağırlaştı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Arolat, 80 yaşında hayata gözlerini yumdu." sözleriyle duyuruldu.

Gazeteci Osman Arolat hayatını kaybetti (Osman Arolat kimdir?) - 1

OSMAN AROLAT KİMDİR?

İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlayan Osman Saffet Arolat, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında gençlik hareketlerinin içinde yer aldı. Eylemlere katıldı; broşürler ve afişler hazırladı, sendika gazeteleri çıkardı. Lise yıllarından itibaren başladığı gazetecilik mesleğinin her kademesinde yer alarak, sembol isimlerinden oldu. 1962 yılında amatör olarak Ankara’da Öncü gazetesinde gazeteciliğe başladı. Bir dönem ANT dergisinde yazı işleri müdürlüğü yaptı. Yazıları nedeniyle yargılanarak tutuklandı. Uzun yıllar ajansçılığı, yabancı radyo muhabirliği ve televizyonculuk gibi işler yaptı. Dünya Gazetesi'nde Yayın Yönetmenliği yaptı. En son EKONOMİ gazetesinin kuruluşunda yer aldı, başyazarlığını sürdürdü.

Sayfa Yükleniyor...