Genç Kart başvurusu ne zaman? İşte Genç Kart hakkında bilgiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yaşına giren gençler için Genç Kart uygulamasını başlatacaklarını açıklamıştı. 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere verilecek Genç Kart ile hak sahipleri müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanabilecek. İşte, Genç Kart hakkında bilgiler...

Genç Kart başvurusu ne zaman? İşte Genç Kart hakkında bilgiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, gençlere verilecek destekleri açıkladı. Cumhurbaşkanı , "Üniversiteli gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknolojik cihaz desteği vereceğiz." dedi. Öte yandan Genç Kart hakkında da bilgi verdi.

ERDOĞAN'DAN GENÇ KART AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere destek müjdesi geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi. Konuşmada genç kart hakkında da bilgi veren Erdoğan şunları söyledi;

"Bu gençlerimize 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere Genç Kart vereceğiz. Bu karta sahip tüm gençlerimiz müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceklerdir. Zaman içinde Genç Kart uygulaması kapsamında gençlerimize sunulan imkanları daha da genişleteceğiz. Her üç müjdemizin de gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugüne kadar nasıl gençlerle beraber yol yürüdüysek, inşallah bundan sonra da gençlerin yoldaşlığından ayrılmayacağız."

GENÇ KART NEREDEN ALINIR?

Müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalandıracak Genç Kartlar için başvuruların ayrıntıları henüz belli olmadı.

İlgili bakanlıkların çalışmasının ardından bu kapsamda bilgiler netleşecek.

Sayfa Yükleniyor...