Batman'da terör: Öğretmeni öldürüp karakola saldırdılar

Batman'da teröristler Kozluk Belediye Başkanı'nın aracına silahlı saldırıda bulundu. Saldırı sırasında olay yerindeki bir araçta olan öğretmen hayatını kaybetti. Kaçan teröristler jandarma karakolu önünde bombalı aracı patlattı, 2 asker ile 1 sivil yaralandı.

Batman'da terör: Öğretmeni öldürüp karakola saldırdılar
Batman'da terör: Öğretmeni öldürüp karakola saldırdılar - 1 Saldırıda hayatını kaybeden müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın

'da teröristlerce düzenlenen birbiriyle bağlantılı iki saldırıda 1 öğretmen yaşamını yitirdi, 2 asker ile 2 sivil de yaralandı.

Batman Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, daha önce gasp edilen araçtaki  2 terörist, Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık'ın özel aracına ateş açtı.

Belediye başkanının araçta olmadığı saldırı sırasında yoldan geçen başka bir araçta bulunan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın yaşamını yitirdi, 1 sivil de hafif yaralandı.

Kaçan teröristlerin olduğu araç, Bekirhan Belde Jandarma Karakolu önünde uygulama yapan güvenlik güçleri tarafından durdurulmak istendi.

"Dur" ihtarına uymayan teröristler, aracı infilak ettirdi. Olay yerinde bulunan 2 asker ve bir vatandaş yaralandı.

Batman'da terör: Öğretmeni öldürüp karakola saldırdılar - 2

Yaralılar, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Saldırıyı gerçekleştiren bir terörist etkisiz hale getirildi. Diğer teröristle ilgili ise bilgi yok. Güvenlik güçlerince geniş çaplı operasyon başlatıldı.

KOZLUK BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Aracına yönelik silahlı saldırı düzenlenen 'ın Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık'tan da olayla ilgili bir açıklama geldi.

Saldırının hedefinde kendisinin olduğunu söyleyen Işık, evinin çıkışında yaklaşık 20 metre mesafede aracının silahla tarandığını öğrendiğini, saldırı sırasında öğretmenlerin de yer aldığı aracın da kurşunların hedefi olduğunu kaydetti.

Işık, şöyle devam etti: Maalesef bir öğretmenimizi kaybettik, 2 öğretmen de yaralandı. Aracıma 10-15 mermi isabet etmiş. Aracı yeğenim kullanıyordu. Allah korumuş onu, yara almadan kurtuldu. Ancak aynı araç Bekirhan beldesindeki askeri noktasında bombalı bir saldırıda bulunuyor. Olay yerinde teröristin biri ölüyor, diğer ikisinin ise olay yerinden kaçtığı söyleniyor.

"BU BİR VAHŞETTİR"

Kendisine yönelik saldırı olabileceği yönünde bilgiler aldığını vurgulayan Işık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Olay evimin çıkışında oldu hedeflerinde benim olduğunu düşünüyoruz. Çünkü yaklaşık bir hafta önce bu yönde istihbari bilgi tarafıma iletilmişti. Bu ramazanda, bu cuma gününde vahşi yüzlerini bir kez daha gösterdiler. Bu bir vahşettir. Sivil insanımızı katletmenin ne faydasını görecekler."

Kozluk'ta 2 terör örgütü mensubu gaspettikleri araçla, Kozluk Belediye Başkanı'nın içinde olmadığı ve yakınının kullandığı özel araca yönelik silahlı saldırıda bulunmuş, saldırıda olay yerindeki bir başka araçta bulunan bir öğretmen hayatını kaybetmiş, bir kişi hafif yaralanmıştı.

Olay yerinden uzaklaşan araç, Bekirhan Belde Jandarma Karakolu önünde uygulama yapan güvenlik güçlerince durdurulmaya çalışılmış, "dur" ihtarına uymayan teröristler, aracı infilak ettirmişti. Olay yerinde bulunan 2 asker ve bir vatandaş yaralanmıştı.

Saldırıyı gerçekleştiren bir terörist etkisiz hale getirilmişti.

Sayfa Yükleniyor...