'Gençlik aşısı' ile bebek gibi bir ten vaat ediliyor

Yaş ilerledikçe cilde canlılık, parlaklık, gerginlik, nem ve renk veren hylalüronik asidi azalıyor. Ancak Türkiye'de uygulanmaya başlanan "gençlik aşısı" ile bu sorunun çözülebileceği iddia ediliyor.

30.11.2010 - 16:34

'Gençlik aşısı' ile bebek gibi bir ten vaat ediliyor

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Opr. Dr. Orhan Murat Özdemir, ''Hyalüronik asit, en çok bebek cildinde bulunur. Ciltteki yaşlanma süreci bu asidin 25-30'lu yaşlardan itibaren azalması nedeniyle hız kazanır. Cilt, hyalüronik asidin azalmasıyla canlılığını, parlaklığını ve esnekliğini kaybetmeye başlar'' dedi.

Aşının ilk uygulamasının ardından 15. ve 21. günlerde ikinci ve üçüncü dozların yapıldığını, 6 ay sonunda aşının tekrarlanması gerektiğini kaydeden Özdemir, aşının 20 yaşından itibaren herkese uygulanabileceğini anlatarak, şunları söyledi:

''Aşının herhangi bir yan etkisi yok. Enjeksiyon işlemi, kremle yapılan anestezi sonrasında 15-20 dakikada biter. Uygulama yapılan kişinin yüzünde sivrisinek sokmuş gibi küçük kızarıklıklar olur, bu da 1-2 saat sonra geçer. Verilen maddenin bütün yüze yayılıyor olması bir avantajdır.''

ESTETİK ÖNCESİ 3 BOYUTLU GÖRÜNTÜ
Özdemir, estetik cerrahideki yeni uygulamalardan birinin de bilgisayarda üç boyutlu görüntülemeyle estetik ameliyatı sonrası sahip olunacak görüntünün tespit edilebilmesi olduğunu bildirdi.

Ankara'da ilk kez uygulanan 3D Vectra sistemiyle meme büyütme, burun ve dolgu sonrası beklenen sonucun görüntülenebildiğini ifade eden Özdemir, hastanın farklı açılardan çekilen fotoğraflarının bilgisayara aktarıldığını, ekranda elde edilen üç boyutlu görüntüyle hastanın operasyon sonrası kavuşacağı görüntü hakkında bilgi sahibi olabildiğini belirtti.

BURNUNDAN ŞİKAYETÇİLER İSTİYOR
Hastaların çoğunlukla zihinlerinde bir fikirle geldiklerini, ancak estetik operasyonda doğal görüntü elde edilmesinin çok önemli olduğunu anlatan Özdemir, ''Her hastanın iskelet yapısı ve cilt kalınlığı birbirinden farklıdır.  Bu sistemle hastaya nasıl doğal görünüm kazandırabiliriz onu gösteriyoruz. Hastanın bu konuda ikna olması çok önemli. Türkiye'de sahip olduğu burun şeklini sorun yapan çok sayıda kişi var ve genelde bunu değiştirmek isteyenler başvuruyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...