Genelkurmay Başkanı manşetlere kızdı

Afyonkarahisar Valisi Balkanlıoğlu, Genelkurmay Başkanı Org. Özel'in cephanelikteki patlamayla ilgili manşetlere kızdığını söyledi.  İkilinin yaptığı görüşme sırasında Vali Balkanlıoğlu'nun Özel'e hatıra olarak halı ve satranç takımı hediye ettiği öğrenildi.

07.09.2012 - 17:12

Genelkurmay Başkanı manşetlere kızdı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, bugün 25 askerin şehit olduğu patlamanın meydana geldiği Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda incelemelerde bulundu.


Yaklaşık 2 saat süren incelemenin ardından valiliğe geçen Özel, burada Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile görüştü.

Görüşme sonrası açıklama yapan Vali Balkanlıoğlu Özel'in yaşanan patlamayla ilgili basında yer alan manşetlere kızdığını söyledi.

NTV'ye konuşan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Özel manşetlere kızmış. Tahkikat en derin unsurlarına kadar sürüyor. Genelkurmay Başkanı kendi evlatlarını kaybetmiş olmaktan daha üzgündüler. Gereği yapılacak, sonucu kamuoyuyla paylaşılacak" dedi.

İhmal iddialarının araştırıldığını belirten Balkanlıoğlu, kışlanın taşınmasıyla ilgili konunun değerlendirildiğini belirtti.

Vali, şehit cenazelerinin pazar günü memleketlerine uğurlanacağını ifade etti.

Etrafa saçılan bombaların toplanmasıyla ilgili çalışmaların 4-5 güne tamamlanmasını beklediklerini belirten Vali Balkanlıoğlu, bazı evlerin tahliye edildiğini ancak köyün genelinin tahliyesinin gerçekleşmediğini sözlerine ekledi.

VALİ'DEN ÖZEL'E HEDİYE
Valiliğin internet sitesinde görüşme sırasında çekilen fotoğraflara da yer verildi. Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun Necdet Özel'e görüşme sırasında hatıra olarak kilim ve satranç takımı hediye ettiği öğrenildi.

YARALI ASKERLERE ZİYARET
Genelkurmay Başkanı ardından Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne giderek patlamada yaralanan 8 askeri ziyaret etti ve Başhekim Dr. Duran'ın makamına geçerek yaralıların durumları hakkında bilgi aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...