İki yakın arkadaş çok beğendikleri pırıltılı bir gece elbisesini birlikte alırlar. Her ikisi de kendisine çok yakıştığını düşünerek onu elde ederler. Fakat her biri elbiseyi farklı bir şekilde taşır. Onu kimin taşıdığı, elbiseye de farklı bir yorum getirmektedir. Ona eklenen takılar, ayakkabı ve bir çanta ile iki bambaşka sonuç çıkabilir.

Kar yağarken mayo ile dışarı çıkmayız fakat doğumu bir mucize kabul ederken, bu dünyaya donanımsız gelmiş olduğumuza kolayca inanırız. Eğer Astrolojik olarak kişinin doğum anına bakarsanız, aslında ne kadar çok donanımlı olduğunu görürsünüz. Gezegenler hemen kendisinden az önce yan ameliyathanede doğmuş küçük adamdan farklı yerleşmiştir. İkisi de farklı donanımlar ile dünyaya gelmişlerdir. Elbiseleri dünyalarıdır, haritalarındaki gezegenlerdir. Ancak onu nasıl taşıyacakları ve nasıl yorumlayacaklarını zaman gösterecektir.

Bir Astrolojik haritaya bakıp, kişinin neler yapabileceğini tahmin etmek doğru değildir. Kişi her an değişime açık bir süreç geçirerek olasılıklar içinden birini tercih eder. Yolunu kendi çizecektir. Ya tökezleyecektir, ya da sahip olduklarını daha verimli bir hale getirecektir. Gezegenler bunları bize ifade eden önemli enstrümanlardır. Bir doğum haritasında, hangi evde ve hangi burçta bulunduklarına göre anlam kazanmak için hazırdırlar.

Hatırlarsanız Astroloji'de ne, nerede, nasıl sorularını yanıtlayan değerler olduğunu yazmıştım. Gezegenler "ne" sorusuna, Burçlar "nasıl" sorusuna, evler ise "nerede" sorusuna yanıt vermektedirler. Haritayı oluşturan 3 şeyden biri olan gezegenlerin her biri önemli temalara sahiptirler. Çin Astrolojisi ve I Ching'i araştırırken karşıma çıkan trigram ve hexegramlar önemli semboller ile buluşmamı sağladı. Bir DNA kodunun parçaları gibi olduklarını gördüm. Her biri çok önemli idi, ancak diğerleri ile bir arada olduğunda iş görüyordu. Onu deneyimleyen bir tanık olmalıydı. Gezegenler de sadece haritamız için değil, hayatı anlamak için de birbirinden ayrılamaz önemli parçalardır. Tek başlarına çok şey ifade ederler, ancak onu deneyimleyecek kişiler tarafından anlam ve işlerlik kazanırlar.
http://www.astrologyanalyst.com