Gizli UFO dosyaları açıklandı

İngiltere’de bugüne kadar gizli tutulan UFO dosyaları gün ışığına çıktı. Dosyalarda pek çok UFO ihbarı ve fotoğraf yer alıyor.

Gizli UFO dosyaları açıklandı

Daily Mail'in haberine göre, ortaya çıkan belgelerde, bütün batının soğuk savaşla ve Sovyetlerin nükleer füzeleriyle uğraştığı 1970'lerde İngiltere'nin gözü dünya dışı yaşamı aramak için gökyüzündeydi ve bu dönem UFO gözlemlerinin altın çağıydı.

İçişleri Bakanlığı 1979 Nisan'ında polis, itfaiye ve meclisin bir nükleer uydu düşmesi durumunda yapması gerekenleri belirten bir rehber yayınladı. Rehberde adı geçen 'nükleer uydu' aslında UFO yerine kullanılan bir koddu.

Rehberde kaza sonucu ortaya çıkabilecek radyasyon nedeniyle çok geniş bir alanın hatta ülkenin büyük bir bölümünün etkilenebileceğinden de bahsediliyor ve insanların radyasyon çöküntüsüne 90 metreden fazla yaklaşmaması gerektiği söyleniyor.

Kamuoyuna duyurulan 35 belge arasında o günlerde 'UFO ihbar hattı' kurulduğu da göze çarpıyor. 8500 sayfa UFO gözleminin yer aldığı dokümanlarda, dünyaya inen uzay gemileri, parlak ışıklar ve uzaylıların insan kaçırması gibi iddialar da yer alıyor.

Gizli UFO dosyaları açıklandı  - 1 2004 yılına ait bu resim de UFO meraklılarının dünya dışı yaşama ispat olarak gösterdiği karelerden biri


İngiltere'nin en büyük UFO gizemi Aralık 1980'de yaşanıyor. Suffolk'taki bir ormanda Amerikan Hava Kuvvetleri parlak bir ışık doğduğunu ifade ediyor. O günlerde bu olayın üstü örtülmeye çalışılsa da kayıtlar bugüne kadar kalıyor.

Gizli UFO dosyaları açıklandı  - 2


Aynı belgelerde 1,5 metre uzunluğundaki kıskaç gibi ellere sahip olan ve Amerikan aksanıyla konuşan yaşam formlarının görüldüğü de öne sürülüyor.

Gizli UFO dosyaları açıklandı  - 3

Sayfa Yükleniyor...