Gökçek: İşkembeden değil somut projeler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Başbakan Erdoğan’ın Ankara ile ilgili açıkladığı projeleri için, “Bunlar yaşayan projeler, başkalarının projeleri gibi işkembe proje değil” dedi.

25.05.2011 - 13:32

Gökçek: İşkembeden değil somut projeler

NTV canlı yayınına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı projeleri yorumladı.

Başbakan’ın projelerinden bir Ankaralı olarak çok mutlu olduğunu ifade eden Gökçek, “Bu projeler yapılınca Ankara uçuşa geçecek. Prestiji bir yana ekonomik olarak da Ankara’ya çok şey kazandıracak. Sanayi hareketlenecek. Sayın Başbakanımız Büyükşehir’den Kızılay’ın yenilenmesini istedi. Burası yeniden yapılacak” dedi.

Gökçek Başbakan’ın anlattığı projelerin somut projeler olduklarını açıklayıp, “Bunlar işkembe proje değil. Ayağı yere basan somut projeler. Bazıları gibi ver oyu sonra proje denilmiyor” yorumunu yaptı.

Gökçek uluslararası çaptaki hayvanat bahçesi için bu sabah gerekli anlaşmaların yapıldığını ve Atatürk Orman Çiftliği’ndeki hayvanat bahçesinin artık Büyükşehir Belediyesi’ne verildiğini aktardı.

Melih Gökçek, şu an devam eden 3 metro inşaatının bitmesinin ardından Kızılay’dan havaalanına gidecek raylı sistemlerin başlayacağını aktardı.

Tünelyol projesi ile de Ankara merkezinde sıkışan trafiğin çözüleceğini savunan Gökçek, “Ankara trafiği Kızılay’da sıkışıyor. Her yıl 50 bin araç giriyor trafiğe. Biz yola yapıyoruz ama şehir dışına, bu yüzden merkez tıkanıyor. Tünel yol ile bu sıkışma bitecek” yorumunu yaptı.

Yapılacak yatırımlarla Ankara ekonomisinin yüzünün güleceğini belirten Gökçek, “Uzay ve harp sanayi başlayan ve gelişen bir sanayi. Bir kaç yıl içinde 6 milyar dolar yatırım yapılacak. Bu para Ankara ekonomisinin içine girecek” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...