Gönül'den Günay'a 'depo' yanıtı

Milli Savunma Bakanı Gönül, Kültür Bakanı Günay'ın sözleri üzerine ''Aynı hükümetin bakanları olarak yalnız resmi yazılarla ve gazetelerle konuşmayı doğru bulmuyorum'' dedi.

05.10.2010 - 12:25

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Turgut Özal Üniversitesi 2010-2011 eğitim-öğretim dönemi açılış töreni öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Topkapı Sarayı'ndaki tarihi depoyu kullanmak istediği yönünde bir talebinin olduğunu belirtmesi'' üzerine Gönül, ''Aynı hükümetin bakanları olarak yalnız resmi yazılarla ve gazetelerle konuşmayı doğru bulmuyorum. Sayın Bakanın heyecanını takdirle karşılıyorum. Bu hükümet içinde çözüme kavuşur'' dedi.

Milli Savunma Bakanlığı İç Tedarik Komutanlığı’nın depo olarak kullandığı Topkapı Sarayı’ndaki 4 binayı boşaltmaması üzerine Kültür Bakanı Ertuğrul Günay Milliyet Gazetesi’ne verdiği röportajda "Manşet atın ve deyin ki; ey Milli Savunma Bakanlığı bu tarihi tescilli binaları battaniye, bot deposu olarak, üstelik de doğru düzgün kullanmıyorsunuz da niye hâlâ boşaltmıyorsunuz?" demişti.

Bir başka gazetecinin tek tip askerliğe yönelik sorusu üzerine Bakan Gönül, gülerek, böylesine ciddi bir sorunun kendisine ayak üzeri sorulmaması gerektiğini, bunu bu şekilde cevaplamayacağını belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...