Google'dan dondurmalı sandviç!

Google, akıllı telefon pazarında Android işletim sisteminin yeni bir sürümü ile atağa geçti. Akıllı telefona lezzetli seçenekler sunacak Android'in yeni sürümünün adı ise Ice Cream Sandwich.

19.10.2011 - 16:14

Google'dan dondurmalı sandviç!

Apple'ın iPhone 4S lansmanından sonra, elektonik devleri kolları sıvayarak arayı kapatmaya çalışıyor. iPhone 4S'e yeni özellikler kazandıran iOS5 fonksiyonuna karşılık Google, işletim sistemi Android'i geliştirerek cazip fonksiyonlar ekledi.

Google'ın Android Bölüm Başkanı Andy Rubin, Ice Cream Sandwich (dondurmalı sandviç) adlı 4.0 sürümünün, Google'ın mevcut tüm yeniliklerini barındırdığını ifade etti.

SAHİBİNİ TANIYAN TELEFON
Android'in 4.0 sürümü, telefonlararası veri aktarımını da kolaylaştırıyor. Kullanıcılar, telefonlarını birbirine yaklaştırarak kolaylıkla veri alışverişinde bulunabilecek. Diğer önemli bir yenilik de "yüz tanımlama sistemi". İngilizce “Face unlock” olarak tanımlanan bu güvenlik fonksiyonu, telefonun kamerası aracılığıyla kullanıcıyı teşhis ediyor. Telefon farklı ellere geçtiğinde, telefon kitleme özelliği devreye giriyor.

YENİ SAMSUNG GALAXY NEXUS
Google, Android'in yeni sürümü için Samsung firmasıyla işbirliği yaptı. Yeni sürüm, Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy Nexus ile tanıtıldı. İki firma güçlerini birleştirerek, iPhone 4S'e rakip olacak Galaxy Nexus'u geliştirdi. Çift çekirdekli işlemciye sahip Samsung Galaxy'nin yeni modelinde ekran boyu da daha büyük. Ekran boyutunun yanı sıra, telefonun görüntü çözünürlüğü de güçlendirilerek, 1280*720'ye yükseltildi.


Akıllı telefon piyasasında rekabet gittikçe kızışıyor. Elektornik devlerinin rekabeti, kullanıcıların günden güne yeni teknolojilere daha çabuk ulaşmasını sağlıyor. Nitekim Google'ı harekete geçiren de Apple firmasının yeni cihazı iPhone 4S oldu. Yeni iPhone, "Siri" adını verdiği konuşabilen bir telefon asistanı fonksiyonu ile de oldukça iddialı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...