AÖL kayıt yenilemeleri ne zaman başlayacak, tarih belli oldu mu? Gözler yeni dönem kayıt tarihlerinde

2023 - 2024 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın başlamasıyla birlikte binlerce öğrenci, AÖL (Açık Öğretim Lisesi) kayıt yenileme tarihlerini araştırmaya başladı. Yeni dönem AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lise 2023-2024 takviminin belli olması ile netlik kazanacak.

AÖL kayıt yenilemeleri ne zaman başlayacak, tarih belli oldu mu? Gözler yeni dönem kayıt tarihlerinde

Yeni dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lise 2023-2024 takviminin belli olması ile netlik kazanacak. AÖL ilk kayıt başvuruları Açık Öğretim Lisesinin resmi internet sitesinde yayımlanan tarihler arasında gerçekleştirilir. Başvurular İl ve ilçelerde bulunan halk eğitimi merkezi müdürlükleri tarafından alınmaktadır. 

AÖL kayıt yenilemeleri ne zaman başlayacak, tarih belli oldu mu? Gözler yeni dönem kayıt tarihlerinde - 1

KAYIT TARİHİ BELLİ OLDU MU?

2023-2024 ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihlerinin eylül ayında başlaması tahmin ediliyor.

AÖL kayıt yenilemeleri ne zaman başlayacak, tarih belli oldu mu? Gözler yeni dönem kayıt tarihlerinde - 2

KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptırma işlemine İLK KAYIT ya da YENİ KAYIT denir. Kayıt işlemleri tüm Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince yapılmaktadır. Kayıt yaptırmak isteyen öğrencimiz, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Vakıf Bankasına ilk kayıt kılavuzumuzda belirtildiği gibi ilk kayıt ücretlerini yatırdıktan veya ödeme..gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaralarını girerek kayıt ücretini ödedikten sonra kayıt için gerekli evrakları tamamlayarak, Halk Eğitimi Müdürlüklerinde kayıt işlemlerini yaptırabilirler.

18 yaşını bitirmemiş öğrencilerle 6. maddede geçen diğer ücret muafiyeti olan öğrenciler ilk kayıtta dönem sınav katılım ücretini ödemeden yeni kayıtları yapılır.

Sayfa Yükleniyor...