Gül öğretmenleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve 81 ilden gelen öğretmenleri Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve 81 ilden gelen öğretmenleri Çankaya Köşkü'nde kabul ederek, öğle yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte büyük resepsiyon salonunun girişinde karşıladığı davetlilerle tek tek tokalaştı.

Çankaya Köşkü'ndeki öğle yemeği öncesinde bir konuşma yapan Gül, sözlerine ''24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, eğitim camiamızın siz seçkin temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde misafir etmekten, eşim ve ben büyük mutluluk duyuyoruz'' diyerek başladı ve tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Milletin öğretmenlere ayrı bir değer verdiğini ve onların gönlünde özel bir yerde tuttuğunu dile getiren Gül, kendisinin de öğretmenlerle her yıl bir araya geldiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü'nde geleneksel hale getirdikleri bu faaliyetle öğretmenlerin milletin nezdindeki saygınlığını en iyi şekilde gösterdiklerine inandığını ifade etti.

Böylece öğretmenlerle daha yakından görüşme ve konuşma fırsatı yakaladıklarını belirten Gül, öğretmenlerin ''onur gününde'' gerçekleştirdikleri bu buluşmalara büyük önem atfettiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Gül, eğitimin gelişmenin, sürekli ilerlemenin, sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmanın anahtarı olduğunu; bu nedenle tüm ülkelerin daima özel ilgi ve duyarlılık gösterdikleri bir konu olduğunu belirtti.

Öğretmenleri 'nin geleceğinin mimarları olarak gördüğünü ifade eden Gül, ''Ülkemizi yarınlara taşıyacak, zeki, bilgili, çalışkan, vicdanlı, araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünen, özgüveni yüksek, ahlaklı nesilleri titizlikle ve sevgiyle yetiştiren öğretmenlerimiz, ulvi gayretleriyle, Türkiye'nin kaderinde önemli rol oynamaktadır. Eğer Türkiye bugün gurur verici bir seviyeye ulaştıysa, bunda en büyük pay, hiç şüphe yoktur ki, öğretmenlerimizindir. Bu vesileyle devlet ve millet olarak öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımızı sunmak istiyorum'' diye konuştu.

'DAHA İYİ ÇALIŞMA VE HAYAT ŞARTLARI BEKLENTİSİ'
Öğretmenlerin çalışma ve hayat şartlarının daha ileri seviyeye ulaştırılması, imkanlarının artırılması konusunda haklı beklentileri olduğunu dile getiren Gül, öğretmenlerin sorunlarının, eğitimin sorunlarından ayrı tutulmaması gerektiğini vurguladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu konunun üzerinde hassasiyetle durduğunu aktaran Gül, Bakan Çubukçu'nun sadece öğrenciler için değil, öğretmenler için de gece gündüz çalıştığını yakından bildiğini söyledi.

Mesleğine gönül vermiş tüm öğretmenlere millet ve devlet adına takdir ve teşekkürlerini ileten, sağlıklı, mutlu, başarılarla dolu yaşam dileyen Gül, sözlerini, ''Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmen Atatürk'e, ebediyete intikal etmiş değerli öğretmenlerimize, kendi öğretmenlerime rahmet diliyorum, herkese şükranlarımı sunuyorum'' diyerek tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...