Doğum haritanızda Güneş burcunuzun evi sizin için çok önemlidir. Her ev ayrı bir temaya sahiptir. Gezegenler ve Burçlar her evde ayrı etkinlik gösterir. Mesela Koç burcu ya da Yay burcu olabilirsiniz. Fakat kendiniz hakkında bir şeyler veya daha fazla şeyler öğrenmek istiyorsanız, burçlarınızın hangi evde olduğunu da öğrenmelisiniz. Doğum haritanızda doğum saatinize göre, her burç bir eve yerleşmiştir. Kiminin Yay burcu 6. Evde iken, kiminin Yay burcu 5. evde olabilir. Doğum saatlerindeki ve doğum yerlerindeki değişkenlik, doğum haritalarımızdaki evleri de ayrı ayrı yerlere yerleştirir.

İlişkili Haberler


Astroloji ile ilgili yazılarda ağırlıklı olarak burçlar üzerine bilgi verilir. Ancak bunun yanında evlerin önemi büyüktür. Evlerin taşıdıkları anlamların çerçevesinde ve yol göstericiliğinde, gezegenler "ne" sorusunu, burçlar ise "nasıl" sorusunu yanıtlarlar. Eğer Yay burcunun felsefi yönlerinden bahsediyorsanız, bunun gerçekleşeceği ev alanına ihtiyacınız var demektir. Bu birliktelik gerekli cümleyi kurmanızı sağlayacaktır. Yay burcunuz sosyal grupları temsil eden 11. evde mi, yoksa hizmet ve hizmetkarlar eviniz olan 6. evinizde mi? Her ikisi de ayrı bir anlam getirir.

Burçlar, isteklerinizi, düşüncelerinizi ifade ederken, evler de bunların değerlendirilmesi gerekli alanları ifade eder. Bunu anlamanın ve nasıl çalıştığını algılamanın en güzel yolu bireysel deneyimdir. Kendi haritanızı araştırmalı ve hangi burcun, hangi gezegeninizin hangi evde olduğunu görmeli ve ne anlama geldiğini okumalısınız.
http://www.astrologyanalyst.com