NTV

Hakkari'de iki karakola eş zamanlı saldırı

Anadolu Ajansı

Türkiye
Hakkari'de iki karakola eş zamanlı saldırı

PKK'lı teröristler Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bulunan iki jandarma karakoluna eş zamanlı saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle başlayan çatışmanın devam ettiği bildirildi.

Çukurca ilçesindeki iki karakol ile bir üs bölgesine terör örgütü mensuplarınca saldırıda bulunuldu.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü üyeleri tarafından Çukurca ilçesindeki Işıklı ve Karataş Jandarma Karakol komutanlıkları ile Gazitepe üs bölgesine akşam saatlerinde uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla eş zamanlı saldırı düzenlendi.

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışma halen devam ederken, silah sesleri ilçe merkezinden de duyuldu.

Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan helikopterlerin de çatışma bölgesine doğru gittiği görüldü. Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

ŞAHİN: ZAYİAT YOK
Saldırının ardından bir açıklama yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ''Yüzde 99 olasılıkla, bölücü terör örgütü tarafından askeri birliklerimize, 7 noktaya taciz atışı gerçekleştirilmiş. Herhangi bir zayiat Allah'a şükür şu an itibariyle yok'' diye konuştu.

TUNCELİ'DE OTOBÜS YAKTILAR

Tunceli'de ise teröristlerin hedefi baraj inşaatı çalışanlarıydı. Baraj yapım firmasına ait otobüsü durduran teröristler sürücüyü ve yanında bulunan kişiyi serbest bırakarak otobüsü ateşe verdi.