Hakkari'deki patlamada şehit olan 7 asker törenle uğurlanacak

Hakkari Şemdinli'de üs bölgesindeki patlamada şehit olan 7 askerin ailelerine haber verildi. Şehit aileleri aci haberle yasa büründü. Cenazeler konya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Antalya, Muş ve İstanbul'da toprağa verilecek. Şehitler geride acı hikayeler bıraktı.

Haberler - NTV Haber 11.11.2018 - 02:32

Hakkari'deki patlamada şehit olan 7 asker törenle uğurlanacak

Şemdinli'de üs bölgesindeki patlamada şehit olan 7 askerin ailelerine haber verildi. Şehit aileleri aci haberle yasa büründü. Cenazeler konya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Antalya, Muş ve İstanbul'da toprağa verilecek. Şehitler geride acı hikayeler bıraktı.

Hakkari Şemdinli'de üs bölgesindeki patlamada şehit olan askerlerden biri olan Uzman Çavuş Halil Daş 4 ay önce nişanlanmıştı. Ağabeyiyle son telefon konuşmasında yazın yapacakları düğün hakkında konuştu. Şehidin konya'nın ereğli ilçesinde yaşayan ailesine acı haber ulaştı.

26 yaşındaki şehit asker, daha önce Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonlarında görev almuş, Hakkari'ye ise bir yıl önce atanmıştı.

Halil Daş Halil Daş

20 yaşındaki er Memduh Çelik, Topçu birliğinde görev yapıyordu. Şanlıurfa'daki ailesine oğullarının şehit olduğu haberi sağlık ekiplerinin eşliğinde verildi. Şehidin cenazesi Haliliye ilçesinde toprağa verilecek.

Memduh Çelik Memduh Çelik

Çavuş Mehmet Kaşık'ın Kahramanmaraş'taki baba evine Türk bayrakları asıldı. Şehit asker bekardı, henüz 25 yaşındaydı.

Mehmet Kaşık Mehmet Kaşık

Şehit askerlerden er Samet Kaymakçı Gaziantepli’ydi. Geçen hafta izne çıkmış,, Şahinbey ilçesindeki baba evini ziyaret etmişti. Birliğine döneli bir hafta olmuştu.

Samet Kaymakçı Samet Kaymakçı

Er Yusuf Önder, 22 yaşındaydı. Haberi duyan yakınları taziye için Antalya Alanya'daki baba evine akın etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu şehidin ailesini arayarak başsağlığı diledi.

Yusuf Önder Yusuf Önder

Er İbrahim Özkur Muşlu'ydu ve terhisine 80 gün kalmıştı. 22 yaşındaki şehit bir çocuk babasıydı. Şehit asker ibrahim Özkur, Varto ilçesinde toprağa verilecek.

İbrahim Özkur İbrahim Özkur

Şehit er Melih Sancar 7 aylik askerdi. Acı haber İstanbul Avcılar'daki ailesine ulaştı. Şehidin cenazesi Ataköy 5. Kısım Camii'nde düzenlenecek törenin ardından Edirnekapı Şehitliği’nde defnedilecek.

Melih Sancar Melih Sancar

Sayfa Yükleniyor...