Harvard'da derslere girmek ister misiniz?

Bu yıl Mart ayında kurulan Academic Earth sitesi; Harvard, MIT, Stanford, Yale ve Princeton gibi okullarındaki bir çok dersin tamamının kaydını bulunduruyor.

30.12.2009 - 15:22

Harvard'da derslere girmek ister misiniz?

Richard Ludlow’un MIT Matematik profesörü Gilbert Strang ile ortaklaşa çalışması ile dünya üzerindeki herkes ABD’deki en iyi eğitime internet üzerinden ulaşabilecek. İkilinin Mart ayı sonunda tamamladığı ‘tüm dersi internette verme’ denemesi kısa sürede diğer üniversitelerden de destek gördü. 2009-2010 yılı güz akademik dönemin kısa bir süre önce sona ermesiyle de eşsiz bir bilgi hazinesi oluştu.

Time Dergisi’nin 2009 yılının en iyi siteleri arasında 9’uncu seçilen Academic Earth sitesi, internet üzerinde sanal bir üniversite görevi görüyor. Astronomi’den Biyoloji’ye, Bilgisayar Mühendisliği’nden Siyasi Bilimler’e tam 24 branşta site kullanıcıları diledikleri tüm dersleri başından sonuna kadar izleyebiliyor.

Ayrıca öğretmenlerin sadece siteye özel yaptığı ders kayıtları bulunuyor.

http://www.academicearth.org adresinden ulaşılabilen sitede kullanıcılar öğretmenlerine not da verebiliyor. Bu doğrultuda kullanıcılar en yüksek not alan öğretmenleri takip edebiliyor.

Aralarında Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ile Google’ın kurucusu Larry Page’in Stanford’da verdiği girişimcilik derslerinin de yer aldığı sitede yaklaşık 500 öğretmenin kayıtları bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...