NTV

Hasta baba için jet ifade

Türkiye

KCK operasyonunda gözaltına alınan tıp öğrencisi, babasının beyin kanaması için acilen savcının karşısına çıkartıldı. Zanlı daha sonra serbest bırakıldı.

PKK’nın şehir yapılanması olduğu öne sürülen KCK’ya yönelik sağlık alanında yapılan operasyonda ilginç bir gelişme yaşandı.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Diyarbakır’da gözaltına alınan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi B.T., önceki gün polislerce Ankara’ya getirildi.

Ankara Emniyeti TEM Şubesi’nde gözaltında tutulan zanlı B.T., doktor muayenesi yapıldıktan sonra diğer zanlılarla birlikte nezarethaneye konuldu.

Soruşturma işlemleri devam ederken, önceki gün B. T.’nin babası H.T.’nin beyin kanaması geçirdiği haberi akşam saatlerinde Ankara’ya ulaştı.

Bu bilgi üzerine harekete geçen Ankara Emniyeti, Diyarbakır’la görüşmeler yaparak baba H.T.’nin sağlık raporunu istedi. Raporun Ankara’ya ulaşması ve H.T’nin rahatsızlığının gerçek olduğunun görülmesi üzerine, emniyet yetkilileri soruşturma savcısı Sadık Bayındır ile görüşerek yapılarak bir işlem olup olmadığını sordu.

Dosyadaki konumunun incelenmesinin ardından zanlı B.T., resmi gözetim süresi dolmamasına karşın hemen savcılığa çıkartıldı. Savcılıkça sorgulanan zanlı ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Zanlı, serbest kalmasının ardından aniden rahatsızlanan babasının yanında bulunması için gece geç saatlerde Diyarbakır’a ulaşması için hemen yola çıkarıldı.

Ankara Terörle Mücadele ekiplerinin önceki gün 6 ilde düzenlediği operasyonda, KCK adına eylem hazırlığında oldukları öne sürülen aralarında doktor ve tıp öğrencilerinin de bulunduğu 50 kişi gözaltına alınmıştı.