Hastadan polis memuruna yumruklu saldırı

Tokat'ta tedavi gördüğü Tokat Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden Tokat Devlet Hastanesi Nöroloji Polikliniğine için getirilen hasta, görevlilerin elinden kurtulup, hastane bahçesindeki polis memuru Hilal Karan'a yumruk atıp yaraladı.

Hastadan polis memuruna yumruklu saldırı

Olay, saat 15.00 sıralarında Tokat Devlet Hastanesi'nin bahçesinde meydana geldi.

Tokat Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören Yoldaş Can T., görevliler eşliğinde Tokat Devlet Hastanesi Nöroloji Polikliniğine getirildi.

Yoldaş Can T., tedavisinin ardından tekrar Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi götürüleceği sırada, görevlilerin elinden kurtularak, hastane bahçesinde gördüğü polis memuru Hilal Karan'a yumruk attı.

Karan, hastanın saldırısıyla yaralandı. memuru tedaviye alınırken, hasta ise tedavi gördüğü Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi götürüldü.

VALİLİKTEN SALDIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Tokat Devlet Hastanesi'nde polis memuruna yaşanan saldırıyla ilgili Tokat Valiliği açıklama yaptı.

Açıklamada, "Bugün Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde meydana gelen olayla ilgili bu açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Bugün saat 14.15 sıralarında hastane acili önünde gerçekleşen olayda yaklaşık 15 gün önce Sivas ilinden Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde yatışı yapılan hasta Y.C.T., hastaneden tedavi çıkışı sırasında 'polisleri sevmem' diyerek İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nde çalışan polis memuru H.K.'nın suratına yumruk atmıştır. Burnu kırılan polis memuru aynı hastanede tedavi altına alınmıştır. Y.C.T. hakkında kasten yaralama ile ilgili olarak gerekli tahkikat başlatılmıştır." denildi.

Sayfa Yükleniyor...