Hava durumu: Meteoroloji'den İstanbul için sarı uyarı (Fırtına, sel, şimsek)

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... Yurt genelinde yağışlı ve sert geçen bir hafta sonunun ardından hava sıcaklıkları derecede azalacak. Ege ve Marmara Bölgesi'nde bugün sağanak yağışla birlikte kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Haberler 29.11.2019 - 17:44

Hava durumu: Meteoroloji'den İstanbul için sarı uyarı (Fırtına, sel, şimsek)

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi...

Yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Nevşehir, Kayseri, Adıyaman, Diyarbakır, Muş ve Bitlis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Kıyı Ege ile İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa çevreleri ve Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Bayburt, Erzurum, Kars, Ardahan, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ŞİDDETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Orta ve Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Bursa çevrelerinde yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Orta ve Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Bursa çevrelerinde yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU İÇİN SARI UYARI

Meteoroloji, başta İstanbul olmak üzerre Kocaeli, Bursa Yalova'da, bugün beklenen sağanak yağış ile birlikte, kuvvetli yağış ve rüzgarın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, sel gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu. 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

İDO VE BUDO SEFERLERİ İPTAL

Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) işletmesinden yapılan açıklamaya göre; Bursa - Istanbul ve Bursa - Armutlu arasındaki bazı seferler sabahtan itibaren yapılamayacak. İşletme saat 15.30'a kadar gerçekleştirilmesi planlanan toplam 10 seferi iptal etti.

İPTAL OLAN SEFERLER İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL 10 GÜNLÜK HAVA DURUMU İSTANBUL 10 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. 15

İstanbul: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. 18

İzmir: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 20

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

Antalya: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 19

Samsun: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 20

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 21

Erzurum: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5 

Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 13

BATI’DA HAFTA SONUNA, DOĞU’DA HAFTA BAŞINA DİKKAT

Sayfa Yükleniyor...