Hayrunnisa Gül'ün elini sıkmadılar

Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyona katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve AKP Diyarbakır milletvekili İhsan Arslan, Hayrunnisa Gül'ün elini sıkmadı.

29.10.2010 - 20:00

Günlerdir konuşulan, askerlerin katılıp katılmayacağı tartışma konusu olan Çankaya Köşkü'ndeki 29 Ekim resepsiyonu yapıldı.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ev sahipliği yaptığı resepsiyona, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan olmadan katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve komutanlar resepsiyona katılmadı.

MHP lideri Devlet Bahçeli davete katılan liderler arasındaydı. BDP de çok sayıda milletvekiliyle cumhuriyet resepsiyonundaydı.

Cumhurbaşkanı Gül, Köşk’e çıktıktan sonra verdiği 4'üncü resepsiyona, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte ilk defa katıldı.

Resepsiyona bazı bakanlar eşleriyle birlikte katılırken bazıları ise yalnız geldi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve AK Parti Diyarbakır milletvekili İhsan Arslan, Hayrunnisa Gül'ün elini sıkmadı. İhsan Arslan'ın eşinin de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün elini sıkmadığı görüldü.

GÜL: TÜRKİYE'NİN BÜTÜN GERÇEĞİ BURADA
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resepsiyona katılanları tebriklerinin ardından gazetecilerin sorusu üzerine, ''Türkiye'nin bütün gerçeği burada. Bütün farklılıkları, bütün renkleri burada. Türkiye'nin realitesi burada. Türkiye burada'' değerlendirmesini yaptı.

Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ndeki restorasyonla ilgili bir değerlendirme üzerine de, ''Devletin yüzü burası'' şeklinde konuştu.

Gül, ''Askerlerin ayrı resepsiyon vermesini nasıl değerlendirdiği'' şeklindeki soruyu ise cevapsız bıraktı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül ise bir gazetecinin ''Resepsiyon çok stresli bir süreçte hazırlandı'' şeklindeki sözleri üzerine, ''Biz olgunuz, sabırlıyız. Her şeye de alışığız'' değerlendirmesini yaptı.

ERDOĞAN: BUNUN DIŞINDA RESEPSİYONU DOĞRU BULMUYORUM
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da gazetecilerin resepsiyonla ilgili soruları üzerine, ''Bu gecenin resepsiyonu burasıdır. Bunun dışında resepsiyonu doğru bulmuyorum. Cumhurun başının daveti burada, cumhur da burada'' dedi.

Erdoğan, ''Askerlerin ayrı bir resepsiyon düzenlemesini nasıl buluyorsunuz?'' şeklindeki soruyu cevaplarken de, ''Türk Silahlı Kuvvetleri, bugüne kadar hep buradaydı. Gelmeliydiler. Çok güzel bir ortam var. Hep bunu özledik. Kimse rahatsız olmamalı'' şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyona katılmadığının hatırlatılması üzerine ise Kılıçdaroğlu'nun yeni genel başkan olduğunu ifade ederek, ''Siyasete alışacak'' dedi.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışında Cumhurbaşkanı'nın salona girişinde ayağa kalkarken, eski Genel Başkan'ın oturduğunu belirterek, ''İlkeniz olacak. İlkeniz olmazsa rüzgar önünde yaprak gibi eğilirsiniz'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...