HDP'li Tüzel "hayır" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifi götürdüğü HDP'li Levent Tüzel bakanlık teklifini reddetti. AK Parti İstanbul milletvekili Lütfi Elvan ise, Tüzel'in yerine başka bir HDP'li vekile teklif götürülmeyeceğini söyledi.

Haberler - NTV Haber 27.08.2015 - 16:40

HDP'li Tüzel "hayır" dedi

Geçici hükümetin AK Parti'nin devamı olduğunu iddia eden HPD'li Levent Tüzel, "Bu hükümette yer almayı doğru bulmuyorum" dedi.

Bakanlık teklifinin ret edilmesine EMEP yetkili kurullarında karar verdiklerini belirten Levent Tüzel söz konusu kararın partisi EMEP ile HDP arasındaki ilişkileri etkilemeyeceğini de ifade etti.

ELVAN CANLI YAYINDA DEĞERLENDİRDİ 

HDP'li Levent Tüzel'in "hayır" kararını eski Ulaştırma Bakanı Lütfİ Elvan NTV canlı yayınında değerlendirdi. 

Eski Ulaştırma Bakanı Lütfİ Elvan, NTV canlı yayınında başka bir HDP'liye teklif götürülmeyeceğini yerine bağımsız bir ismin atanacağını ifade etti.

DEMİRTAŞ "KISA SÜREDE GÖREVE BAŞLAYACAKLAR" DEMİŞTİ 

HDP EŞ Genel Başkanı Demirtaş, bugün Viyana'da yaptığı açıklamada seçim hükümetinde yer alacaklarını hatırlatmış ve Davutoğlu'nun teklif götürdüğü HDP'li 3 isim için "Kısa sürede göreve başlayacaklar" demişti.

DAVUTOĞLU'NDAN 3 HDP'LİYE TEKLİF 

Başbakan Ahmet Davutoğlu HDP'den İstanbul milletvekili Levent Tüzel, İzmir milletvekili Müslüm Doğan ve Kocaeli milletvekili Ali Haydar Konca'yı kabineye davet etmişti.

AHMET LEVENT TÜZEL KİMDİR?

HDP İstanbul milletvekili Abdullah Levent Tüzel 1961'de Giresun'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Levent Tüzel serbest avukatlık yaptı. İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şube Başkanlığı görevlerinde bulunan Levent Tüzel 1996 yılında kurulan Emek Partisi'nin kurucu Genel Başkanı oldu. 2011 yılına kadar EMEP Genel Başkanlığı görevini yürüten Levent Tüzel TBMM'de 24 ve 25. dönem milletvekili olarak yer aldı.

Sayfa Yükleniyor...