Hiç giyemediği ayakkabıları, başkaları için tamir ediyor: 2 metrelik alanda 32 yıllık meslek

Ordu’nun Altınordu ilçesinde bebekken geçirdiği hastalık sonucu ayaklarını kaybeden Hamza Engin (53), hiç giyemediği ayakkabıları müşterileri için tamir ediyor.

Hiç giyemediği ayakkabıları, başkaları için tamir ediyor: 2 metrelik alanda 32 yıllık meslek

Yaklaşık 32 yıldır tamirciliği mesleğini yapan 53 yaşındaki Hamza Engin giyemediği ayakkabıları, yıllardır başkaları için tamir ediyor. 6 aylık bebek hastalığı yüzünden yanlış iğne tedavisi sonucu engelli bir birey olduğunu ifade eden Hamza Engin, bu engelin kendisine hiçbir zaman yük olmadığını vurguladı.

Hiç giyemediği ayakkabıları, başkaları için tamir ediyor: 2 metrelik alanda 32 yıllık meslek - 1

GİYMEYİ HİÇ HEVESLENMEDİM”

Engelinin, kendisine engel olmadığını ve ayakkabı kullanmaya heveslenmediğini ifade eden Hamza Engin, “Şimdi mesela bir ayakkabıyı hevesle yaptım ama ben giyemiyorum hiç giymeyi düşündüm mü? Yok, yani giymeye heveslenip tatmadım öyle bir özentiye de düşmedim. Şükürler olsun ama tabii ki mutluluk veren bir yönü vardır onu biz tadamadık” dedi.

Engin, hiçbir zaman ayakkabı giymediği için duygusal yönde yenilgiye düşmediğini dile getirdi.

Hiç giyemediği ayakkabıları, başkaları için tamir ediyor: 2 metrelik alanda 32 yıllık meslek - 2

“HALKIMIZ SEVGİ GÖSTERMESEYDİ BU MESLEĞİ ASLA YAPMAZDIM”

Engin, kendisinin bu mesleği yaptığını gören vatandaşların daha iyi bir yaklaşımda bulunduğunu belirterek, “Halkımızın içerisinde bu sevgiye, şefkate erişemeseydim bu mesleği asla yapamazdım” ifadelerine yer verdi.

"ÖMRÜM OLURSA YARIM ASRI DEVİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM"

Yaklaşık 2 metrelik bir alanda bu işi yaptığını ifade eden Engin, “Çeyrek asrı devirdim, ömrüm olursa yarım asrı devirmeyi de düşünüyorum. Ben buraya bir gün gelmesem evde kalamam sıkılırım, bunalırım yani burası benim için bir hobi” şeklinde konuştu.

Engin, “Arkadaşlarımız engelli olup da kendileri bir kenara çekmeyi bıraksınlar bir şeyler yapmaya ‘ben de buradayım, ben de bunu yapabiliyorum’ demeyi ve çevresinde de bunu daha iyi başarmayı düşünsünler her zamanda başarılı olacaklarına inanıyorum” diyerek engelli bireylere çağrıda bulundu.

Sayfa Yükleniyor...