Hırsızlık yaptığı markette satış yaptı

Antalya'da bir kişi, hırsızlık amacıyla girdiği markette müşteriye satış yaptı. Kasadaki 700 lirayı alan zanlı çıkarken de bahşiş bıraktı.

İHA 21.12.2020 - 15:33

Hırsızlık yaptığı markette satış yaptı

Antalya’da markete giren bir hırsız, gelen müşteriye hem ekmek sattı hem de kasadaki 700’tlyi alıp, çıkarken 5 TL’de bahşiş bıraktı. Yaşananlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Kepez İlçesi Menderes Mahallesi’nde market işleten Çekdar Parıltı’ının iş yerinde 3 gün önce hırsızlık olayı gerçekleşti. Evi ile marketi yan yana olan Parıltı, iş yerini kısa süreliğine annesine emanet etti.

Bir süre sonra markete gelen bir kişi anneye, ‘Çekdar nerede’ diye sordu. Bir süre sonra markete gelen bir kadın müşteri ise ürün istedi. Anne eve oğlunu çağırmaya gitti. Bu sırada başında kapişonla markette bekleyen şahıs, kadına istediği ekmekleri satarak parayı aldı.

Kasayı gözüne kestiren zanlı, iki girişiminin ardından kasadaki 700’TL’yi  de aldı. Şüpheli çıkarken 5 TL’yi de bahşiş gibi tezgahın üzerine bıraktı. Çekdar Parıltı, markete geldiğinde kasanın açık, paraların yerinde olmadığını görünce güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Kapşonlu bir genç tarafından soyulduğunu anlayan Parıltı, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Görüntüleri inceleyen polis, şahsı kısa sürede yakaladı.

Sayfa Yükleniyor...