Hollywood'un yeni yıldızı

İlk kez 'Bronson'la dikkatleri üzerine çeken Tom Hardy, şu sıralar 'The Dark Knight Rises'taki Bane rolüyle yıldızlaşsa da yeni filmi 'Lawless'taki performansıyla da övgüleri topluyor.

26.07.2012 - 12:33

Hollywood'un yeni yıldızı

John Hillcoat’un yeni filmi ‘Lawless’ta karşımıza tanıdık bir isim çıkıyor. Tom Hardy filmdeki performansıyla şimdiden beğeni topladı.

‘The Dark Knight Rises’ın kötü karakteri Bane’i canlandıran Tom Hardy bu performansıyla olumlu eleştiriler almaya devam ediyor. Cinemablend yazarı Jesse Carp, Hardy'nin Heath Ledger’ın muhteşem Joker performansını takip etmekle kalmayıp, bunu film boyunca yüzünün dörtte üçü kapalı bir şekilde gerçekleştirdiğini yazdı.

Carp, ''Filmde Bane’in sesinde sorunlar var, buna rağmen Hardy mavi gözleri ve şişkin vücuduyla kendini sesi olmadan da ifade edebiliyordu. ‘The Dark Knight Rises’ta arka planda kalsa da Hardy çok cesur ve etkileyici bir performans sergiledi. Şimdi The Weinstein Company’nin yeni filmi ‘Lawless’ta gerçek yeteneğini gözler önüne seriyor’’ dedi.

John Hillcoat’un yönettiği, Nick Cave’in Matt Bondurant’ın ‘The Wettest County in the World’ kitabından uyarladığı ‘Lawless’ta Tom Hardy’yle beraber Shia LaBeouf, Jessica Chastain, Jason Clarke, Mia Wasikowska, Guy Pierce ve Gary Oldman da yer alacak. Film kaçakçı bir aile olan ve yenilmez olarak adlandırılan ‘Bondurant Boys’un gerçek hayat hikayesini anlatıyor.

Hardy, Bondurant’ların vahşi ve inatçı grup lideri Forrest’ı canlandırıyor. Forrest, gaddar, çok fazla konuşmayan, tepkilerini hareketleri ve agresif çıkışlarıyla tepkisini belli eden bir karakter.

Carp, son olarak ‘’Aynı ‘The Dark Knight Rises’taki gibi, yeni filminde de Hardy’nin vücut dili ve gözleri performansının büyük bir kısmını kaplıyor. Ünlü oyuncu rolüne şefkat ve mizah katarak değişik, akılda kalan bir karakter haline dönüştürmüş. Eğer Hardy’nin bu performansı da sizi etkilemiyorsa ‘Inception’daki kendine güvenen mücidi, ‘Tinker Tailor Soldier Spy’daki aşık casusu ve ‘Warrior’daki dövüşcü performanslarını hatırlamanızı tavsiye ederim’’ sözlerini ekliyor.

‘Lawless’ 29 Ağustos 2012’de gösterime girecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...