Dün İstanbul Bostancı'da polisin bir eve düzenlediği baskında Devrimci Karargâh örgütü üyesi bir kişi öldürülmüş, bir polis şehit olmuş ve bir vatandaş da hayatını kaybetmişti.

Operasyon bugün gazetelerin manşetindeydi.

İşte bugünkü gazetelerden operasyon manşetleri:

HÜRRİYET

Hücre evinde göğüs göğüse

İstanbul polisinin dün sabah Bostancı’da bir eve düzenlediği baskında, emniyet amiri ile garson genç öldü, 7 polis ve bir kameraman yaralandı. 6 saat sonunda içeri giren polis teröristi öldürdü.

MİLLİYET

Devrimci Karargâh örgütü lideri çatışmada öldürüldü

Tartışılan operasyon

Bostancı’daki bir örgüt evine apar topar düzenlenen operasyon, biri polis amiri, diğeri sivil iki kişinin ölümü, 8 kişinin yaralanmasıyla sonuçlandı. Çatışmada terörist de öldürüldü.

SABAH

Hücre evinden cephanelik çıktı, örgüt lideri öldürüldü

Şafak vakti operasyonu

1 Mayıs’ta kanlı eyleme hazırlanan Devrimci Karargâh örgütü, 6.5 saat süren çatışma sonunda çökertildi.

HABERTÜRK

1 terörist 590 polis 5.5 saat çatışma

Operasyon alaturka

Polis teröristle 5.5 saat çatıştı. Mahalleli dehşet anlarını film gibi izledi, kurşunlar uçuştu: 2 ölü, 7 yaralı

VATAN

Emniyet amiri şehit oldu, bir vatandaş öldü 7 polis yaralı

İstanbul’da 7 saat çatışma

Bostancı’daki hücre evi baskını, el bombası ve uzun namlulu silahla polise direnip etrafı kan gölüne çeviren terörist Orhan Yılmazkaya’nın öldürülmesiyle son buldu.

RADİKAL

İstanbul’daki örgüt operasyonunda üç ciddi kusur

Operasyon rezalet!

Hücre evi basan polis yeterli önlem almadı, bir genç öldü. Teelvizyonlar teröriste yol gösterircesine canlı yayın yaptı. Meraklılar ısrarla tehlike bölgesinde bekledi.

1. Güvenlik şeridi yeterince uzakta değildi

2. Ne polis ne vatandaş ders aldı, Şeker ikinci ateşte öldü

3. Teröriste polislerin yeri ayrıntılı tarif edildi

CUMHURİYET

Kanlı çatışma

Bostancı’da ‘hücre evinde bulunan 1 terörist’ 6.5 saat süren operasyonla etkisiz hale getirildi. Yeterli güvenlik önlemi alınmayan baskında 1 genç ve 1 emniyet amiri öldü, 1 gazeteci ile 7 polis yaralandı.

TARAF

Savaş gibi altı saat

Bostancı’da Devrimci Karargâh’ın hücre evi basıldı. “Bugün öleceğim” diyen örgüt yöneticisi polisle çatıştı: 3 ölü, 7 yaralı

POSTA

Ölüm şeridi

Örgüt evine düzenlenen operasyonda çatışma bölgesinin çok yakınına çekilen emniyet şeridinin arkasında duran 19 yaşındaki Mazlum Şeker serseri kurşunla öldü. Şerit ancak bu faciadan sonra geriye çekildi. Çatışmada bir emniyet amiri şehit oldu. Terörist de öldürüldü.

ZAMAN

Devrimci Karargâh'ın hücre evlerine şafak baskını 

Bostancı’daki kanlı çatışma 6 saat sürdü. Terör örgütü Devrimci Karargâh’a yönelik 60 hedefe düzenlenen baskınlarda 40 kişi gözaltına alındı. Bostancı’daki hücre evinde çıkan çatışmada örgüt liderlerinden Orhan Yılmazkaya ölü ele geçirilirken, Emniyet Amiri Semih Balaban şehit düştü. Teröristlerin bazı Ergenekon sanıklarıyla irtibatlı olduğu ileri sürülüyor.

STAR

Taşeron terörü

Selimiye Kışlası ve AK Parti İl Başkanlığı’na bombalı saldırıları yapan Devrimci Karargâh Örgütü, İstanbul Bostancı’daki hücre evinden ölüm kustu. Ergenekon’la bağlantıları olduğu öne sürülen ve uzun süredir takip edilen örgütün üst düzey yöneticisi öldürüldü.