NTV

Hüsnü Mahalli için Adalet Bakanlığı’na çağrı

Anadolu Ajansı

Türkiye

Cezaevindeki gazeteci Hüsnü Mahalli’nin felç riski bulunduğunu belirten CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Adalet Bakanlığı’na çağrı yaptı. Yarkadaş, “Bir an önce iddianame hazırlansın ve tahliye edilsin" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Ortaköy'deki terör saldırısının failini yakalayan güvenlik güçlerini tebrik etti.

Konuşmasında tutuklu gazeteci Hüsnü Mahalli'nin sağlık durumuna değinen Barış Yarkadaş, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji servisince hazırlanan raporları basın mensuplarına gösterdi.

Raporlara göre Mahalli'nin felç riski ile karşı karşıya olduğunu belirten Yarkadaş, hastalığının tedavisi için protez desteğine ihtiyaç duyduğunu, tutukluluk koşullarında bunu sağlamanın ise zor olduğuna işaret etti.

Mahalli'nin hijyenik koşullarda bulunması ve günde en az iki saat kesintisiz şekilde yürümesinin de gerekli olduğuna vurgu yapan Yarkadaş, "Adalet Bakanlığına ve Sayın Bekir Bozdağ'a bir kez daha çağrı yapıyoruz; Mahalli'nin iddianamesi bir an önce hazırlansın ve tahliye edilsin" diye konuştu.

Barış Yarkadaş, Mahalli'nin gözaltına alınırken ortaya konan evrakta sosyal medya paylaşımlarının gerekçe gösterildiğini savundu.

Yarkadaş, Adalet Bakanlığı ve Silivri Cezaevi kayıtlarında ise FETÖ'den tutuklu olduğu ifadelerinin yer aldığını söyledi.

Yarkadaş, matbu evraktan yapılan alıntıdan kaynaklandığını düşündükleri bu yanlışın düzeltilmesini istedi.

ETİKETLER