İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Daha yeni başladık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'ya yönelik yürütülen operasyon bölgesine giderek bilgi aldı. Soylu, operasyona ilişkin, "Bunları buradan silmeye kararlıyız ama daha yeni başladık'' ifadesini kullandı.

Anadolu Ajansı 09.03.2017 - 11:36 | Son Güncelleme : 09.03.2017 - 11:58

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Daha yeni başladık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, dün gittiği Diyarbakır Lice'de, PKK'ya yönelik operasyonun yürütüldüğü yönetim merkezinde bring verildi.

Bakan Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ile dün Lice'ye gitti.

Soylu'ya, terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen "Bayrak-41 Şehit Jandarma Tolga Topçuoğlu Müşterek Operasyonu"nun yürütüldüğü yönetim merkezinde brifing verildi.

Vali Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş ve diğer yetkililerle toplantıya katılan Soylu ve beraberindekiler operasyonla ilgili bilgi aldı.

Soylu ve beraberindekiler, daha sonra Diyarbakır'dan ayrıldı.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: BUNLARI BURADAN SİLMEYE KARARLIYIZ

Bu arada Soylu, Aydın Nazilli Sanayi Sitesi sosyal tesislerinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda konuştu.

Ülkenin üzerine hain pusular kurmaya çalışanlara karşı hem hürriyeti hem huzuru hem de kardeşliği tesis etmeye çalışan güvenlik güçlerinin, 5 Mart'tan itibaren Diyarbakır'ın Lice ilçesinde büyük bir operasyon gerçekleştirdiğini belirten Soylu, başta komutanlar olmak üzere kahramanca destan yazan 7 bin askerin selamlarını getirdiğini ifade etti.

İçişleri Bakanı Soylu, özetle şöyle konuştu:

"Dün Trabzon'dan dönüp Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret ettikten sonra arkadaşlarımızla Diyarbakır Lice'ye gittik. Hem planladığımız operasyonun nasıl gittiğini, hem de evlatlarımızın moral seviyesinin ne olduğunu, hangi adımları attığımızı, hangi adımları atmamız gerektiğini orada gözden geçirdik. Şunu söylemek istiyorum. Devletimizin, milletimizin terörle mücadele konusunda ortaya koymuş olduğu kararlılık aynı hızla devam etmektedir. Ama terörle mücadele eden güvenlik kuvvetlerimizin tamamının morali en yüksek seviyededir. Bunda en önemli etken sizlersiniz. Sizlerin duaları, sizlerin destekleri, sizlerin ortaya koymuş olduğu bu büyük anlayıştır. Güzel işler yapıyorlar. Bunları buradan silmeye kararlıyız ama daha yeni başladık. Hele önümüzdeki günlerde olanları duydukça başta şehit ailelerimiz olmak üzere bu millete, bu ülkeye zarar verenlerden şu gönlü daralan, sıkışan bütün milletimiz büyük ama büyük bir ferahlık duyacaktır. Kararlıyız, kararlılığımıza aynı şekilde devam edeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...