İftar vakti trafik çilesi

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde bakım nedeniyle bir şeridin daha kapatılması mesai bitiminde İstanbul trafiğini vurdu. Yol kenarına konulan mobil büfelerde, iftariyelikler de satıldı.

25.07.2012 - 10:22

İftar vakti trafik çilesi

İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Boğaziçi köprülerinin ücretsiz hale getirilmesiyle bir nebze rahatlayan trafik bugün tam anlamıyla çileye dönüştü.


FSM'de birinci faz asfaltlama çalışmaları nedeniyle gece saat 00.00'dan itibaren güney taşıma yolundaki bir şeridin daha trafiğe kapatılması gün boyu trafiği olumsuz etkiledi.

Trafik yoğunluğu FSM'de, mesai saati bitimi ve iftar saatinin yaklaşmasıyla zirve yaptı.

Gişelerde başayan araç kuyruğu, Seyrantepe'ye kadar ulaştı. Trafikte uzun süre geçiren sürücüler, yüksek hava sıcaklığının da etkisiyle büyük sıkıntı yaşadı.

SÜRÜCÜLERE İFTARİYELİK
Yol kenarına kurulan mobil büfelerde ise, iftara yetişemeyecekler için iftariyelikler hazır edildi.

BOĞAZİÇİ'DE ETKİLENDİ
Öte yandan FSM'deki trafik yoğunluğu nedeniyle yönünü Boğaziçi Köprüsü'ne çeviren sürücüler nedeniyle burada da trafik durma noktasına geldi. Birinci çevre yolunda trafik, Edirnekapı'ya kadar yoğun-akıcı şeklinde devam etti.

5 ŞERİT HİZMET VERİYOR
FSM Köprüsü'nde kapalı şerit sayısının 3'e çıkmasıyla birlikte akşamları Avrupa'dan Anadolu'ya geçişte 3 şerit, Anadolu'dan Avrupa'ya geçişte ise 2 şerit hizmet veriyor.

27 TEMMUZ'DA AÇILACAK
Kapatılan 3. şerit, 27 Temmuz'da saat 00.00'dan itibaren tekrar trafiğe açılacak. Aynı gün kuzey taşıma yolunun sol iki şeridi trafiğe kapatılarak çalışmalar sürdürülecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...