İhsan Eliaçık'ın kızı da gözaltında

İstanbul'da 1 Mayıs'ta çıkan olaylar nedeniyle gözaltına alınanlar arasında Antikapitalist Müslümanlar grubunun önde gelen ismi İhsan Eliaçık'ın kızı da var.

14.05.2012 - 19:36

İhsan Eliaçık'ın kızı da gözaltında

1 Mayıs’ta Şişli Mecidiyeköy’de bir çok iş yerinin camlarını kıran, otobüs duraklarına zarar veren "anarşist" gruba yönelik düzenlenen operasyonda 60 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında 1 Mayıs ’ta Taksim Meydanı’nda yürüyen ve kendilerini "Antikapitalist Müslümanlar" diye adlandıran gurubun önde gelenlerinden İhsan Eliaçık ’ın kızı Z. Eliaçık’ın da olduğu belirtildi.

İstanbul’da gerçekleştirilen 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Şişli ve çevresinde olaylar yaşanmıştı. Kendilerine "Anarşist" diyen bir grup birçok iş yerinin ve kumu kuruluşunun camlarını kırmıştı.

Ellerindeki sopalarla otobüs duraklarına da zarar veren gruba polis müdahale etmemişti. İstanbul Terörle Mücadele Müdürlüğü’ne bağlı polisler olayları çıkartan guruba yönelik bu sabah operasyon düzenledi.

GÖZALTINA ALINDILAR
Gözaltına alınanlar arasında yazar İhsan Eliaçık ’ın kızı Z.Eliaçık’ın da olduğu belirtildi. 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda yürüyen ve kendilerine "Antikapitalist Müslümanlar" diyen gurubun önde gelenlerinden İhsan Eliaçık ’ın kızı Z.Eliaçık’ın, "anarşist" guruptan bazı kişilerle sosyal paylaşım siteleri üzerinden görüştüğü, bu nedenle gözaltına alındığı iddia edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...