İntihardan iki saat önce babasını aramış

Denizli'de intihar eden Tekel işçisi Emin İ'nin kızı Z.İ.'nin ölümünden iki saat önce babasını arayıp "Seni çok özledim" dediği ortaya çıktı.

11.02.2010 - 20:06

Denizli'de dün intihar eden 15 yaşındaki H.Ç. İle 14 yaşındaki Z.İ.'nin cenaze namazı, aileler arasındaki olası anlaşmazlığı önlemek için aynı camide farklı vakitlerde kılındı.

Tekel işçisi baba Emin İ., haberi alır almaz Ankara'daki eylemden ayrılarak kızının cenazesine katıldı.

Güçlükle ayakta duran baba, yakınları tarafından teselli edildi. Bir süre flört ettikleri öğrenilen öğrencilerin itiharındaki sır perdesi ise henüz aralanamadı.

Acı haber geldiğinde Ankara'daki eylem çadırında olduklarını anlatan bir Tekel işçisi, Emin İ'nin sürekli "Ankara'da çocuklarımın geleceği için mücadele verirken şu karşılaştığım olaya bak. Bu nasıl bir acıdır, ciğerim yanıyor'' diyerek gözyaşı döktüğünü aktardı.

Tekel işçisi şunları söyledi: "Dün öğleden sonra Emin ile birlikte çocuklarımıza Ankara'daki bir mağazadan mont almıştık ve eylem çadırına dönüyorduk. O sıra Emin'i kızı Zeliha telefonla aradı. 'Baba seni çok seviyorum, çok özledim' demiş. Konuşma bitince Emin diyalogları bana aktardı. Yaklaşık 2-3 saat sonra da acı haber geldi. Hepimiz adeta beynimizden vurulmuşa döndük. Emin'i zor sakinleştirdik. 50 kişinin bulunduğu Denizli ve Aydın'dan gelen Tekel işçilerinin durduğu çadırda sadece 4 kişi kaldı. Herkes kendini dışarı attı. Sonra sakinleştirici iğneler yaptırıp arkadaşımızı evladının cenazesine getirdik.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...