İşitme Engelliler Spor Federasyonu yöneticisinden engelli gence dayak

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı Faruk Demir, katıldığı toplantıda engelli bir genci dövdü. Sosyal medyada tepki çeken olayın ardından Demir'in federasyonla ilişiği kesildi.

İşitme Engelliler Spor Federasyonu yöneticisinden engelli gence dayak

İşitme Engelliler Spor Federasyonu yöneticisi Faruk Demir engelli bir genci dövdü. 

Bu sırada, salonda bazı kişilerin de engelli gence yumruk attığı görüldü.

Görüntüler sonrası, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu internet sitesinden 'As Başkan' ünvanıyla yer alan Faruk Demir'in adı kaldırıldı. 

"CAMİA OLARAK UTANÇ DUYMAKTAYIZ"

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu'nun resmi sitesinden Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir konuyla ilgili açıklama yaptı. 

Görüntülerin yakın zamanda çekildiğini tahmin ettiklerini belirten Kihtir açıklamasında şunları kaydetti:

"Sosyal medya ve internet üzerinden yayın yapan haber sitelerinde çıkan yönetim kurulu üyemiz Faruk Demir ile ilgili çıkan haberleri çok büyük bir üzüntü ve şaşkınlık ile öğrenmiş bulunmaktayım. Ortaya çıkan bu haberlerin ardından ilgili kişinin federasyonumuzdan ilişiği kesilmiş olup, böyle bir olayla federasyonumuzun gündeme gelmesinden camia olarak utanç duymaktayız. Bu olayların geçtiği yerin hiçbir şekilde federasyonumuza ait bir kurum ya da kuruluş olmadığını kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Federasyonumuzun hiçbir şekilde kurum olarak ilgisi olmadığı bu çirkin olayı camia olarak kınıyoruz."

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery
  • Etiketler :
  • Haberler -
  • Spor
  • Türkiye
  • İşitme engelli

Sayfa Yükleniyor...