Yaklaşık 6 ay önce işlenen bir cinayetle ilgili Anadolu Ajansı'nın geçtiği haber, 'bu kadarı da olur mu?' dedirtir nitelikte.

38 yaşındaki Şeref Ergül, 13 Haziran'da Beşiktaş İnönü Stadı'nın önünde çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürüldü. Olayla ilgili E.Ö gözaltına alındı ve ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cinayetten yaklaşık 6 ay sonra yani bugün, Anadolu Ajansı, E.Ö'nün serbet bırakıldığı ve gerçek zanlının tespit edildiği haberini geçti; şu ayrıntılarla...

6 AY SONRA BAKILDI...
Olayla ilgili çalışmalarını yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayetin olay yerindeki bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdığını belirledi. Görüntülerde, şüphelinin elinde bıçakla, kameraya yansımayan maktule doğru bıçak salladığı görülüyor.

Polis, olaydan sonra kaçan şüphelinin Barbaros Bulvarı'nda bir markete girerken ve çıkarken güvenlik kameralarına yakalandığı bir başka görüntüsünü de tespit etti. Güvenlik kamera görüntüsünde yüzü net olarak görülen şüphelinin markete girdiği ve buradan bir şişe içecek alarak dışarı çıktığı görülüyor.

Bu arada yapılan tüm çalışmalara rağmen kimliği belirlenemeyen şüpheliyi görenlerin polise ihbarda bulunması istendi.

E.Ö GÖZALTINDA SUÇUNU İTİRAF ETMİŞ...
Cinayet gecesi maktul Şeref Ergül'ün gittiği bara gelen kişilerden ve şüpheli eşkaline benzediği için gözaltına alındığında verdiği ifadede suçu kabul eden E.Ö...

"FOTOĞRAFTAKİ BENİM..." DEDİ AMA BAŞKA YERDEYDİ!
E.Ö'nün sorgusunda çelişkili ifadeler verdiği, gösterilen katil şüphelisinin fotoğrafının da kendisine ait olduğunu söylediği bildirildi.

Olayla ilgili çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen E.Ö'nün, yaklaşık 5 ay tutuklu kaldıktan sonra, araştırmalarını sürdüren polisin cinayet anında başka bir yerde bulunduğunu belirlemesi üzerine serbest bırakıldığı belirtildi.