Son dakika haberi! 

İstanbul Sultangazi'de, 75. Yıl Mahallesi Gazi Caddesi'ndeki Sultangazi Huzurevi'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangın nedeniyle olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerince huzurevindeki 86 kişi tahliye edildi.

Dışarı çıkarılan huzurevi sakinlerine sağlık ekipleri ambulanslarda müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin müdahalesinin ardından yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangında ölen veya yaralanan olmadı. İlk gelen bilgiler, 6 katlı binada mahsur kalanlar olduğu yönündeydi. İtfaiye ekipleri katları tek tek dolaştı, mahsur kalan olmadığı belirlendi.

Binanın dış cephesi ve çatısında hasar oluştu, alevler içeriye zarar vermedi.

Tahliye edilen huzurevi sakinleri yangının söndürülmesinin ardından kafeterya bölümüne alındı. Gazetecilere konuşan huzurevi sakinleri, yangın anında çok korktuklarını ifade etti.

97 kişilik kapasitesi olan huzurevi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından işletiliyor.

Huzurevinin arkasında bulunduğunu söyleyen görgü tanığı Hüseyin Polat ise, gazetecilere yaptığı açıklamada, aniden bir parlama gördüğünü ve yangının hızlı bir şekilde binaya yayıldığını anlattı.

Yangının binanın arkasını sardığını ifade eden Polat, "1 dakika içerisinde komple yanar hale geldi. Yangını görür görmez ön tarafa geldim. Giriş kapısının oraya geldiğimde tahliye işlemine başlamışlardı. Ben de yardımcı oldum ve beraber çıkardık" diye konuştu.