İstanbul’da kedilere asitli saldırı iddiası

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde yaralı olarak bulunan 6 kedinin üzerine asit döküldüğü öne sürüldü. Mahalle sakini Atilla Çevikol, “Kedilerin üzerinde yanıcı maddeye bağlı sarı lekeler vardı. Derileri açılmış, kanayarak yaralar oluşmuştu.” dedi. Kediler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tedavi altına alındı.

İstanbul’da kedilere asitli saldırı iddiası

Eyüpsultan’da 6 kedinin üzerine asit döküldüğü öne sürüldü.

İlçe merkezinde bulunan 6 kedinin üzerinde yanık ve sarı lekeler görenler durumu Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerine bildirdi. Ekipler, yaralı kedileri tedavi altına alırken, mahalledeki bir hayvansever, 1 ay içinde 9 kedinin asitle yakıldığını iddia etti.

İstanbul’da kedilere asitli saldırı iddiası - 1

12 yıldan bu yana ilçede sokak hayvanlarını beslediğini söyleyen mahalle sakini Atilla Çevikol, “Beni aradılar, kedilerin perişan halde yaralı olduklarını ve ağladıklarını söylediler. Hepsinin üzerinde yanıcı maddeye bağlı sarı lekeler vardı. Derileri açılmış, yaralar oluşmuştu. Ben zaten onları o halde görünce fenalaştım. Kediler Büyükşehir Belediyesi tarafından tedaviye alındı. Ancak kimse gelip şimdiye kadar bu konuyla ilgilenmedi.” dedi.

Kedilerin bulunduğu bölgede güvenlik kameraları olduğunu söyleyen Çevikol, “Biz 12 Temmuz günü sabah 06.00 ile 11.00 saatlerine ait kayıtların incelenmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...