İstanbul'da mide küçültme ameliyatında ölüme soruşturma

İstanbul Bağcılar'da bir hastanede mide küçültme ameliyatı olan 19 yaşındaki Rojin Elveren hayatını kaybetti. Genç kızın babası hastane ve doktorlardan şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İstanbul'da mide küçültme ameliyatında ölüme soruşturma

Kağıthane’de bir restoranda kasiyer olarak çalışan Rojin Elveren (19) mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi.

103 kilo olan ve başta ameliyata sıcak bakmayan ailesini ikna eden Rojin Elveren, iddiaya göre önce Kağıthane Yeşilce Mahallesi’nde bulunan bir kliniğe gitti.

Burada görüştüğü doktora 5 bin lira kapora veren genç kız, Bağcılar’da bir hastaneye yönlendirildi.

Mide küçültme ameliyatı için hastane yetkilileriyle görüşüp 38 bin lira karşılığında anlaşan Rojin Elveren, 12 Temmuz Çarşamba günü girdiği ameliyat sırasında hayatını kaybetti.

İstanbul'da mide küçültme ameliyatında ölüme soruşturma - 1

Hastane odasında kızlarının ameliyattan çıkmasını beklerken ölüm haberini alan ailesi gözyaşlarına boğulurken genç kızın cenazesi ölüm nedeninin araştırılması için Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

İstanbul'da mide küçültme ameliyatında ölüme soruşturma - 2

Mide küçültme ameliyatı sırasında hayatını kaybeden Rojin Elveren, 13 Temmuz Perşembe günü kılınan cenaze namazının ardından Ayazağa Mezarlığı'nda defnedildi.

İstanbul'da mide küçültme ameliyatında ölüme soruşturma - 3

Rojin Elveren’in cenazesine katılan ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğulurken olay nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Rojin Elveren’in babası Murat Elveren şunları söyledi:

''Gün içinde biz kızımla hastaneye gittik güler yüzle tahlillere başladık imza aldılar kızımdan ben de kızımın yanında olmak için orada genel sağlık kontrolü yaptırayım dedim. Kızım da ben de EKG çektirdik. Dahiliye doktoru kızıma sadece 'Alkol sigara kullanıyor musun?' diye sordu. Sonra ameliyata elverişli diye gönderdiler. Herhangi bir test yapılmadan 40 dakika içinde kızımı ameliyata aldılar. Kızımı resmen orada öldürdüler. Hastane ve doktorun büyük ihmali var."

Abla Rojda Elveren ise "Normalde ameliyattan 1 gün önce tüm tahlillerinin yapılması lazım ama 1 saat içinde her şeyi yapıp ameliyata almışlar. Kardeşim küçükken kalp hastası olduğunu söylemiş 'Sorun olur mu?' demiş ve 'Yok sorun olmaz.' denilmiş. Babam kalp ritimlerinin bozuk olduğunu Adli Tıp otopsi sonucundan öğreniyor. Kardeşimin kıyafetlerini çöp poşetinde bize verdiler. Ameliyat için 38 bin lira aldılar, 38 bin lira kefen parası oldu benim kardeşime.'' dedi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...