İstanbul'un göbeğinde polise saldırı

Bir ihbarı değerlendiren polise ateş açılması sonucu 2 polis memuru ile 2 vatandaş yaralanırken, 1 saldırgan öldürüldü.

İstanbul'un göbeğinde polise saldırı

Fatih'te silahlı kişilerin polisle çatışması sonucu 2 polis memuru ve 2 vatandaş yaralandı, 1 saldırgan öldürüldü.

Yaralı polis memuru İsmail Ertok'u ziyaret eden İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Kocamustafapaşa mahallesinde yaşanan olayı şöyle anlattı:

''155 Polis İmdat Hattı'na bir ihbar geliyor. Polis olay yerine gidiyor. Daha olayı soruştururken polise ateş açılıyor. Çok garip bir şey, polisin çok sık rastlamadığı bir olay. Polis memuru İsmail Ertok göğsünden vuruluyor. Saldırgan sonra bir kamyonet çalıyor, kendisi kullanarak olay yerinden kaçıyor. Diğer ekip kovalamaya devam ediyor.

Başka bir bölgede kamyoneti terk eden saldırgan, bir taksi gasp ediyor, yine kendisi kullanarak kaçmaya devam ediyor. Saldırgan, bu arada da polise ateş ediyor. Saldırgan sonra da çatışma sırasında vurularak, öldürülüyor. Bu sırada bir polis memuru arkadaşımız daha yaralanıyor.''

İstanbul'un göbeğinde polise saldırı - 1

Çapkın, göğsünden vurulan İsmail Ertok'un ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ve ameliyat edildiğini belirterek, ''Arkadaşımız şu anda ameliyattan çıktı. Hayati tehlikesi sürüyor ama ümit varız'' diye konuştu.

Hüseyin Çapkın, silahla kolundan yaralanan diğer polis memurunun durumunun da iyi olduğunu bildirdi.

TERÖR BOYUTU
Bir gazetecinin ''Olayın terör boyutu var mı?'' sorusunu Çapkın, ''Şimdilik öyle görünmüyor. Şu anda terörle bağlantısı yok. Ne olup olmadığı araştırılıyor'' diye yanıtladı.

Sayfa Yükleniyor...