İtalya’da yılın yayınevi Can Yayınları

Can Yayınları, Türkçeye çevirerek yayımladığı İtalyanca eserlerle İtalyan kültürüne katkılarından dolayı, İtalya Kültür, Varlıklar ve Etkinlikler Bakanlığı tarafından, 2009 yılının yayınevi seçildi.

İtalya Kültür, Varlıklar ve Etkinlikleri Bakanı’nın başkanlığını yaptığı uzmanlardan oluşan özel bir komisyon tarafından “2009 Ulusal Çeviri Ödülleri” sahipleri açıklandı. İtalyan kültürüne katkılarından dolayı, Can Yayınları tek uluslararası yayıncı olarak ödülü almaya hak kazandı.

Bakan Sandro Bondi Sen, Genel Kütüphaneler ve Kültür Enstitüleri ve Telif Hakları Başkanı Dr. Maurice Wallace, Henry Arcaini, Ljiljana Avirović, Franco Buffoni, Isabella Camera d'Afflitto, Riccardo Campa, Alberto Destro, Daniela Di Sora, Daria Galateri, Gaetano Gangi, Giulia Lanciani, Matthew Majorano Pietro Marchesani, Frank Marzullo, Federico Masini, Vincenzo Papa, Renzo Tian, Aegisthus Volterra, Sergio Zoppi’den oluşan komisyon ödül sahiplerini belirledi.

6 Aralık 2010’da Roma’da gerçekleşecek olan törene, ödülü teslim almak üzere Can Yayınları Genel Müdürü Can Öz katılacak.

Sayfa Yükleniyor...