Kadıköy'de kadın cinayeti: Yudum Mert, çalıştığı hastanede öldürüldü

İstanbul, Kadıköy'de çalıştığı hastanede eşi tarafından, çocuklarının gözü önünde, bıçaklanan Yudum Mert, hayatını kaybetti. Olayın ardından yakalanan şüpheli koca, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Kadıköy'de kadın cinayeti: Yudum Mert, çalıştığı hastanede öldürüldü

Yudum Mert, Kadıköy'de çalıştığı bir özel hastanede eşinin saldırısına uğrayarak hayatını kaybetti.

Özel bir hastanede hasta bakıcı olan Yudum Mert, eşi tarafından çocuklarının gözü önünde bıçaklandı. Kadın, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis, eşini hastanede bıçaklayan ve kayıplara karışan Güntay Mert'i yakalamak için çalışma başlattı.

ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE İŞE GELDİ

Olay saat 18.30 sıralarında Kadıköy Göztepe'de bulunan özel bir hastanede meydana geldi. İddiaya göre dün Güntay Mert ile eşi Yudum Mert arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından Yudum Mert çocuklarıyla birlikte evi terk ederek bir yakının yanına yerleşti. Hastanede hasta bakıcı olarak çalışan Yudum Mert bu sabah çocuklarıyla birlikte işe geldi.

Akşam saatlerinde Güntay Mert hastaneye geldi. Bir süre sonra Güntay Mert ile Yudum Mert arasında çıkan sözlü tartışma kavgaya dönüştü.

Daha sonra Güntay Mert, yanında bulunan bıçakla eşi Yudum Mert'i çocuklarının gözü önünde yaralayarak, kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Ameliyata alınan Yudum Mert, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Şüpheliyi yakalamak üzere başlatılan çalışmada, yakalanan Güntay Mert sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

BAŞHEKİM'DEN AÇIKLAMA

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan hastane başhekimi Türker Kılıç, ''Yudum Mert; hastanemizde çok sevilen bir çalışma arkadaşımız; Covid döneminde en risk alarak çalışan temizlik personellerimizdendi. Dün boşanmaya çalıştığını öğrendiğimiz “eşi” tarafından vahşice öldürüldü. Toplum ağımızın bu kısmında da yıllarca onarılamayacak bir yırtık oluştu'' ifadelerine yer verdi. 

Kadıköy'de kadın cinayeti: Yudum Mert, çalıştığı hastanede öldürüldü - 1

Yudum Mert'in ailesi haberi alır almaz hastaneye koştu.

Mert'in cenazesinin Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsi işlemlerinin ardından defnedilmek üzere memleketi Ardahan'a gönderileceği öğrenildi.

"ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GİTMİŞ"

Yudum Mert'in dayısı, "Üzgünüz yapacak bir şey yok. Akşam üzeri annesiyle konuştum. Hiç haberleri yok. Akşamüzeri gelmiş saat 18.00'de. Koskoca hastanede öldürmüş. Elini kolunu sallayarak gitmiş. Kimse yakalamamış. Nasıl olmuş hiçbir bilgim yok. Onların arasında ne var ne yok bilgimiz yok. Herhalde çocukların yanında olmuş, çocuklar da yanındaymış." dedi.

Sayfa Yükleniyor...