Kadın doktorların korkulu rüyası

İstanbul'da düzenlenen operasyonda, kadın doktorların çanta ve otomobillerini çalan şüpheli yakalandı.

25.09.2010 - 16:21

Kadın doktorların korkulu rüyası

Fatih ve Bahçelievler'de 3 ayrı özel hastanede görevli 4 kadın doktorun odalarına girerek çantalarını ve çantaların içinde bulunan anahtarlarla 2 otomobili çaldığı öne sürülen Ahmet B, Kadıköy'de özel bir hastane bahçesinde yakalanarak gözaltına alındı.        

Şüphelinin 10 Haziranda Fatih'te özel bir hastanede çalışan kadın doktorun odasına hasta yakını gibi girerek çantasını ve çanta içinde bulunan otomobilin anahtarı ile de otomobilini çaldığı, aynı otomobille 14 Haziranda tarihinde Avcılar'da bir kapkaç gerçekleştirdiği, daha sonra Güngören'de ticari taksi ile çarpışarak otomobili kaza yerinde terk ettiği bildirildi.        

Otomobilde inceleme yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Bürosu dedektifleri, alınan saç ve kıl örneklerinden yapılan DNA testi ile otomobili çalanın Ahmet B. olduğunu, aynı kişinin hastanenin güvenlik kameraları tarafından da görüntülendiğini tespit etti.        

20 Eylül günü Bahçelievler'de özel bir hastaneden aynı yöntemle hırsızlık yapıldığını bir kadın doktorun odasından çantasının alınması ile otomobilinin çalınması üzerine kamera kayıtlarını inceleyen dedektifler, hırsızlığın Ahmet B. tarafından gerçekleştirildiğini gördüler.        

Çalışmalarını yoğunlaştıran polis ekipleri, Ayhan B'yi Kadıköy'de bir hastanenin bahçesinde yakalandı.        

Şüpheli Ahmet B'nin ''Entel Ahmet'' lakabıyla bilindiği, kendisini hasta yakını, savcı, öğretim görevlisi gibi tanıtarak, hastanelerde rahat hareket ettiği, görüntüsü, konuşması ve taşıdığı çanta ile kimsenin dikkatini çekmediği bildirildi.        

Ahmet B'nin oto ve evden hırsızlık suçlarından kendi kimliği ile poliste daha önceden 8 kaydı olduğu, şüphelinin yakalandığında üzerinden çıkan abisi Ramazan B. adına düzenlenmiş sahte kimlikle de 10 suç kaydının bulunduğu kaydedildi.        

Şüpheli, emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Fatih Adliyesi'ne sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...