Kadın, her yaşta kadındır...

Meslek lisesi öğrencileri, huzurevindeki yaşlıları ve kadın sığınma evinde kalan kadınları unutmadı...

07.03.2011 - 13:24

Kadın, her yaşta kadındır...

Gaziantep'te, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Gaziantep Huzurevi ve Kadın Sığınma Evinde kalan kadınlara saç ve tırnak bakımı yapıldı.        

Fatih Kız Meslek Lisesi Kuaförlük Bölümü öğrencileri, ''Kadın Her Yaşta Kadındır'' projesi çerçevesinde Gaziantep Huzurevini ziyaret ederek, yaşlılarla sohbet etti.       

Huzurevinde kalan yaşlılara bakımlarıyla ilgili çeşitli sorular yönelten öğrenciler, isteyen huzurevi sakinlerinin saçını kesti, isteyenlerin ise tırnak bakımını yaptı.        

Projeden memnun olan huzurevi sakinleri, proje kapsamında daha sonra saçlarının boyanmasını da istedi.        

Etkinlik çerçevesinde, yaklaşık 40 Huzurevi ve Sığınma Evi sakinine bakım yapıldı.        

Projeye destek veren AK Parti Gaziantep Milletvekili Özlem Müftüoğlu da yaptığı açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde genellikle paneller düzenlendiğini, konuşmalar yapıldığını belirterek, bu 8 Mart'ta farklı bir projenin hayata geçirildiğini söyledi.       

Müftüoğlu, şöyle konuştu:        

''Biz bu sene değişik bir şey yapalım dedik. Öğrencilerimizin de duyarlılıklarını gösterebilmeleri adına, burada yaşlı annelerimizin saçları ile el ve ayak bakımları yapılacak. Tabii, insan ne kadar yaşlı olsa da hayattaki doğal ihtiyaçlarını karşılamak zorunda. Yaşlıların da dünyaya, hayata bağlanabilmek için bu tür aktivitelerini sürdürmeleri gerektiğine inanıyoruz. Aynı zamanda, Sığınma Evindeki kadınlarımız da hayata daha iyi bakabilmek ve hayattan kopmamak için bu aktiviteleri sürdürmeli.''
     
KADINA YÖNELİK ŞİDDET
Hükümetleri döneminde kadınlar için önemli yasalar çıkarıldığını, kız çocuklarının okuması için ''Haydi Kızlar Okula'', ''Anne-Kız Okuldayız'', ''Tarladan Okula'' ve ''Baba Beni Okula Gönder'' gibi kampanyaların hayata geçirildiğini dile getiren Müftüoğlu, ''Son günlerde gördüğünüz kadına karşı şiddetin de bu manada değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Biliyorsunuz, ilk defa Başbakanlık nezdinde valiliklere bir bildirge gönderildi ve burada, kadına karşı her türlü şiddetin suç olduğu yazılıydı. Bu da çok önemli bir adım'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...