“Kan davası” cinayetlerinde 9 yıl sonra karar çıktı

Iğdır’da 2013 yılında “kan davası” denilerek 4 kişinin öldürüldüğü, 2 kişinin de yaralandığı olaydan 9 yıl sonra yakalanan Süleyman Ö. hakkında mahkeme kararını verdi. Süleyman Ö., 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 34 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

“Kan davası” cinayetlerinde 9 yıl sonra karar çıktı

’da 4 kişinin öldürüldüğü, 2 kişinin de yaralandığı “kan davası” olayında kararını açıkladı.

Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesi Kerimbeyli Köyü’nde 4 Haziran 2013 günü kan davasından dolayı meydana gelen olayda iddialara göre, Süleyman Ö. ile oğulları R.Ö., R.Ö., Cevzet Ö., S.Ö., Enver Ö. ve M.Ö. amcaoğullarına otomatik tüfeklerle pusu kurdu.

Olayda, Nurettin Ö., Battal Ö., Fesih Ö. ve Sadık Ö yaşamını yitirdi.

Olayın ardından baba Süleyman Ö. kaçarken, oğulları R.Ö., R.Ö, Cevzet Ö, S. Ö, Enver Ö. ve M.Ö. jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

“Kan davası” cinayetlerinde 9 yıl sonra karar çıktı - 1

DURUŞMA ESKİŞEHİR’DE GÖRÜLDÜ

Güvenlik nedeniyle olayın davası 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

heyeti sanıklar Cevzet Ö. ile kardeşi Enver Ö. hakkında, 4 kişiyi öldürmek suçundan 4’er kez müebbet hapis cezasına, 2 kişiyi öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından da 52’şer yıl 6’şar ay hapis cezasına karar verdi. Heyet, diğer sanıklar R.Ö, S.Ö, R.Ö. ile M.Ö. hakkında ise beraat kararı verdi.

9 YIL SONRA YAKALANDI

Olayın gerçekleştiği 2013 yılından bu yana firari olan ve 2022 yılı içinde yakalanan Süleyman Ö., Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

Mahkeme heyeti tarafından Süleyman Ö. hakkında, 4 kişiyi “Kan gütme saikiyle tasarlayarak kasten öldürmek” suçundan 4 kez ağırlaştırılmış müebbet, 2 kişiyi “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 29 yıl ve “Ruhsatsız silah taşıma” suçundan 5 yıl hapis cezasına karar verildi.

Sayfa Yükleniyor...