Kaplan: Ben uçakta üzerine kola dökerdim

THY'deki iş yavaşlatma eylemi Meclis’in de gündemine geldi. Kürsüde cep telefonunu gösteren BDP’li Hasip Kaplan, “SMS’le adamı işten atıyorsunuz” dedi. Kaplan, grev yasağı teklifini hazırlayan AK Parti’li vekile ise şöyle seslendi: “Kabin memuru olsam üzerine kola ya da sıcak bir şey dökerim.”

Anadolu Ajansı 30.05.2012 - 10:05

Kaplan: Ben uçakta üzerine kola dökerdim

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.


Yıldırım’ın ardından kürsüye gelen BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, havacılık iş koluna getirilmek istenen grev yasağına tepki gösterdi.

''Grev yoksa sendikanın da bir anlamı yok'' ifadesini kullanan Kaplan, kürsüden cep telefonunu göstererek şöyle devam etti:

Kaplan, teklifi hazırlayan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'e, “Sen nasıl bu oyuna geldin, ben sana acıyorum. Ben kabin memuru olsam her serviste bir kolayı üzerine dökerim ya da sıcak bir şeyi. Hak ediyorsun bunu. Vallahi billahi ben AK Parti'de milletvekili olsam bu oyuna gelmezdim. Nasıl bakacaksın onların yüzüne'' diye seslendi.

ERDEM: BİR İLK BAŞARDILAR
MHP Grubu adına söz alan MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem ise yaklaşık 30 yıldır havacılık iş koluna grev yasağı getirmenin kimsenin aklına gelmediğini belirterek, ''AK Parti bu alanda da bir ilki başarmıştır'' dedi.

Erdem, ''Sayın Külünk, bundan sonra Türk Hava Yolları uçaklarına binecek misiniz? Ağlayanın malı gülene fayda vermez bunu unutmayın'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...