Karaköy'de vapurdan denize düşen yolcuyu seyyar satıcı kurtardı

Karaköy açıklarında vapurdan dengesini kaybederek düştüğü iddia edilen yolcu, kendisini fark eden seyyar satıcının müdahalesi ile kurtarıldı. Agit Çiçek isimli seyyar satıcı, o anlarda yaşananları anlattı. “İnsanlık namına üzerimdekileri çıkarıp atladım.” diyen Çiçek, “Bizimki vicdan, insanlık… O yüzden atladım.” ifadelerini kullandı.

Karaköy'de vapurdan denize düşen yolcuyu seyyar satıcı kurtardı

Dün saat 20.00 sıralarında Karaköy açıklarında vapurda yolculuk eden kişi, iddiaya göre dengesini kaybederek denize düştü. Yolcunun denize düştüğünü gören kıyıdaki vatandaşlar ise bu kişiyi kurtarmak için harekete geçti.

SOĞUK SUYA RAĞMEN KURTARMAK İÇİN ATLADI

Olay sırasında sahilde midye satan seyyar satıcı Agit Çiçek, soğuk suya rağmen tereddüt etmeden yolcuyu kurtarmak için denize atladı. Yüzme bilmediği anlaşılan yolcu, seyyar satıcının ve kıyıdakilerin müdahalesi ile kurtarıldı.

“BİZİMKİ VİCDAN, İNSANLIK…”

Soğuk havaya aldırış etmeden denize atlayan seyyar satıcı Agit Çiçek o anları anlattı. Karaköy Sahili’nde midye sattığını belirten Çiçek, “Tezgahı o an kapatmıştım, bekliyordum. ‘Birisi vapurdan düştü’ diye seslendiler. Ben de oradan koşarak geldim buraya. 60-70 metre ileriye düşmüştü, çırpınıyordu. Çok kalabalıktı, hava soğuktu. Kimse de kurtarmak için atlamıyordu, kimisi de video çekiyordu. Ben de insanlık namına, üzerimdekileri çıkarıp atladım hiç düşünmeden. Bizimki vicdan, insanlık… O yüzden atladım. Başka bir sebepten atlamadım. Bu ilk olay değil ki çok olay yaşıyoruz biz burada, çok insan kurtarıyoruz. Hiç kimsenin haberi olmuyor.” dedi.

Karaköy'de vapurdan denize düşen yolcuyu seyyar satıcı kurtardı - 1 Agit Çiçek

KISA SÜRELİ HİPOTERMİ GEÇİRDİ

Çiçek, soğuk suya atlayınca kısa süreli hipotermi geçirdiğini ifade ederek, “Denize atladıktan sonra 20 saniye falan şok geçirdim, kendime gelemedim. Yüzerken kulaç atamıyordum, çok kötü olmuştum. Sonra adamın yanına gidince, onla uğraşırken soğuğu unuttum. İple çektiler bizi buradan, sağ olsunlar. Simit olmasaydı, ben de olmasaydım belki de o adam ölürdü. Şu an nerede, nasıl bilmiyorum ama biz ambulansa bindirip gönderdik. Ben de o halde kendi imkanlarımla kendi evime gittim. Adamdan hiç haberim yok, inşallah iyidir.” diye konuştu.

O ANLAR KAMERADA

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...