Adana'da 47 yaşındaki Hasan Yelmez, kendisini aldattığını düşündüğü eşi 44 yaşındaki Halime Yelmez'i elleriyle boğarak öldürdü.

Olay, gece saat 01.30 sıralarında merkez Yüreğir İlçesi Atakent Mahallesi 2258 sokakta bulunan evde meydana geldi.

Karısının kendisini aldattığını düşünen Hasan Yelmez, iddiaya göre eşinin cep telefonuna internet üzerinden mesajları okuyabilme ve telefon görüşmelerini dinleyebilmesine imkan sağlayan bir program yerleştirdi.

Hasan Yelmez, program sayesinde karısının başka bir erkekle mesajlaştığını ve görüştüğünü öğrendi. İş yerinden izin de alan Hasan Yelmez, 'işe gidiyorum' diye evden çıktıktan sonra karısını adım adım takip etmeye başladı.

Dün gece de eşi işten geldikten sonra gideceğini söyleyip, evden ayrılan Hasan Yelmez, çocukları kaynanasında olduğu sırada evin kapısının önünde bir erkeğin geleceğini düşünerek bekledi.

Yaklaşık bir saat boyunca bekleyen Hasan Yelmez, kimsenin gelmemesi üzerine eve çıkarak karısı ile konuşmaya başladı.

Hasan Yelmez, karısı Halime Yelmez'e "Bana ihanet ediyorsun, beni başka bir erkekle aldatıyorsun" diye suçladı. Bunun üzerine Halime Yelmez, iddiaya göre "İşine geliyorsa böyle, senden de boşanmıyorum" diye karşılık verdi.

Sinirlenen Hasan Yelmez, 2 çocuk annesi karısının boğazını dakikalarca sıkarak öldürdü. Hasan Yelmez daha sonra 155'i arayarak "Eşimi boğarak öldürdüm, evdeyim gelin beni alın" dedi. Hasan Yelmez, ihbar üzerine olay yerine giden polis ekibi tarafından alınarak, Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Hasan Yelmez ilk sorgusunda eşi Halime Yelmez'i kendisini aldattığı için öldürdüğünü öne sürdü.

Halime Yelmez'in cenazesi, Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak, toprağa verildi. Hasan Yelmez, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.