Kars'ta hava sıcaklığı eksi 20'yi gördü! Araçlara battaniye örtülüyor

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Kars’ta, çok sayıda araç dondu. Bazı vatandaşlar, soğuktan korumak istedikleri araçlarının üzerine kilim, halı ve battaniye örttü.

Haberler - İHA 06.12.2016 - 07:16 | Son Güncelleme : 06.12.2016 - 07:21

Kars'ta hava sıcaklığı eksi 20'yi gördü! Araçlara battaniye örtülüyor

Kars’ta, kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle hava sıcaklığı sıfırın altında 20 dereceye kadar düştü.

Don ve buzlanma nedeniyle bazı araç sahipleri araçlarının motor kısmı, cam ve kapılarının donmaması için ilgin yöntemler deniyor.

Bazı vatandaşlar araçlarının üzerine kilim atarken, bazıları da halı, battaniye ve branda kapatarak soğuktan koruyor.

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DAHA SOĞUK OLACAK"

Geceleri hava sıcaklığının eksi 20 dereceye düştüğünü ifade eden Yetkin Sarmar, “Eksi 20-25, yarın öbürsü gün 30 derece olacak. Ancak servisçiyiz. Sabahları çalışsın diye, birde hava çok soğuk. Saat sabah 05.00-06.00’ya kadar bu şekilde kalacak. Geceleri çalıştırıyoruz. Şimdi normal önümüzdeki günlerde daha soğuk olacak. Yani bu da çözüm değil ama kendi imkanlarımızla yaptık bir şeyler” dedi.

Sabahları aracının ön camının buz tuttuğunu belirten Turan Demir, “Aracın ısınması çok geç olduğu için battaniye ile önlemimizi almaya çalışıyoruz. Soğuk baya hissettiriyor kendini, soğuk oluyor. Yani aracı soğuktan korumaktan ziyade ön camın buz tutmasını önlemek amacıyla battaniye seriyorum. Bir şekilde araç çalışıyor. Ama buzun çözülmesi daha geç oluyor” diye konuştu.

İŞYERİNİN CAMINA ÇADIR 

Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü Kars’ta bir işyerinin camlarının dışarıdan buz tutmaması için çekilen çadır dikkat çekti. İş yeri sahibi çektiği çadır ile işyerinin buz tutmamasını sağlıyor.

Özellikle okul servisi sahipleri sabah erken saatlerde sıkıntı yaşamamak için araçlarının üzerini komple kapatıyor. Kars’ta araçların üzerine atılan halı, kilim, battaniye görenlerin de dikkatini çekiyor.

Sayfa Yükleniyor...