Erdoğan'dan bayram mesajı: Karşılıklı adımlar umut veriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram dolayısıyla yayınladığı mesajda, İsrail ve Rusya ilişkilerine değindi, "Karşılıklı adımlar gelecek için umut veriyor" dedi. Erdoğan, bayram tatili için yola çıkan vatandaşları da trafik kurallarına dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Erdoğan'dan bayram mesajı: Karşılıklı adımlar umut veriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ve İsrail ile karşılıklı atılan adımların gelecek için umut verdiğini söyledi.

Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında vatandaşların bayramını kutlayan Erdoğan, "Mübarek Ramazan Bayramınızı can-ı gönülden tebrik ediyorum" dedi.

"Bir ay boyunca bir büyük kardeşlik iklimini, dayanışmayı, kaynaşmayı, yardımlaşmayı hep birlikte yaşadık" cümlesini kullanan Erdoğan, bayramların milli birlik ve beraberliğin yenilenmesi için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.

Erdoğan mesajında İsrail ve Rusya ilişkilerine de vurgu yaptı.

"İsrail'le, Rusya'yla ilişkilerimizi geliştiriyoruz" diyen Erdoğan, "Son haftalardaki karşılıklı olumlu adımlar, gelecek için umut veriyor. Suriye meselesinin, terörün, suni gerilimlerin sebep olduğu krizleri aşıp, kopan ilişkileri yeniden tamir ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"HEDEFİMİZDEN SAPMA GÖSTERMEYECEĞİZ"

Osmangazi Köprüsü'nün bayram öncesi hizmete sunulduğunu hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletimiz müsterih olsun, gönlünü ferah tutsun. Milletimiz nasıl bizi yarı yolda bırakmadıysa, bizler de büyük hedefimizden bir milim dahi sapma göstermedik, göstermeyeceğiz."

VATANDAŞLARA UYARI

Şehitlere de Allah’tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı'nın vatandaşlara bir de uyarısı oldu:

"Bayram yolculuğunda aziz vatandaşlarımın trafik kurallarına dikkat etmelerini, uykusuz yolculuktan, hızdan kaçınmalarını rica ediyorum. Sevinci, lütfen acıya dönüştürmeyelim." 

Sayfa Yükleniyor...