Söz ve müziklerini kendi yazdığı 11 şarkıdan oluşan 'Sensizlik Varmış' adlı albümünü Mart 2011'de çıkaran sanatçı Aklan Akdağ, 4. klibini sualtında çekti. Klip, daha önce havuz veya akvaryumda yapılmış olan küçük çaplı denemelerden farklı olarak, ilk kez denizde gerçekleştirilmiş bir prodüksiyon.

Kaş'ta yaşan sanatçı, İstanbul'dan Kaş'a gidişinin hikayesini anlattığı şarkısında Şevval Sam, Ayşe Saran gibi kadın vokalistlerin yanısıra Sarp Maden (elektrik gitar), Buket Doran (bas gitar), Engin Recepoğulları (saksafon) gibi Kaş'a gönül vermiş müzisyenlerle de çalıştı.

Klipte; sualtına sahne giysileriyle, tüpsüz inen ve aynı zamanda dalış rehberi olan Aklan Akdağ'ın dışında çok sayıda deneyimli dalgıç da rol aldı. Sualtında taşlardan yazılar yazıldı, müzik enstrümanları çalındı ve bir 'aşk' hikayesi anlatıldı.

UĞUR POLAT VE ŞEVVAL SAM
İki ayrı bölümden oluşan klibin ilk yarısı Echo Bar sahnesindeki performans ile başlıyor. Yönetmenliğini Evren Arasıl'ın yaptığı bu bölümün özelliği de, filmde rol alan herkesin gerçekten Kaş'ta yaşıyor ve şarkıyı ezbere söylüyor olması. Aklan Akdağ'a eşlik eden bu kalabalığın arasında Uğur Polat, Şevval Sam gibi Kaş'ın tanıdık yüzleri de var.

Sahnenin coşkusu ikinci yarıda suyun altına taşınıyor. Kaş Camping'te çekilen sualtı sahnelerinde çok özel donanımlar, kostümler ve teknikler kullanıldı. 10 günde tamamlanan sualtı prodüksiyonunun yönetmenliğini ise Bengiz Özdereli yaptı.

Kliple birlikte sualtı çekimlerinde ekibin nasıl hazırlandığını, hangi ekipman ve teknikleri kullandığını anlatan ilgi çekici bir kamera arkası filmi de hazırlandı.

AKLAN AKDAĞ BİR MÜZİK GÖNÜLLÜSÜ
Aklan Akdağ, 1964 yılında İkinci Yeni Akımı şairlerinden Tevfik Akdağ’ın ilk çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Müzikle ilişkisi üniversite yıllarında başladı. Timur Selçuk’tan Batı müziği, Ali Perret’ten caz armonisi dersleri aldı. Doktorluğu ve ajans yöneticiliğini bıraktıktan sonra 2005’te kendi müzik stüdyosunu açtı ve beste çalışmalarına ağırlık verdi.

Aklan Akdağ aynı zamanda pek çok belgesel müziği ve jingle besteledi. Özge Fışkın’ın ilk albümü “Kilitler”deki “Kalbinden Vursun” şarkısının bestecisi. 2010’da iki binden fazla izleyicinin katıldığı Kaş Rock ve Blues Festivali’nin ilkini düzenledi. Müzik çalışmalarını Kaş’taki stüdyo evinde sürdürüyor.