Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, trafikte yol verme meselesi yüzünden çıktığı belirtilen kavgada, Seyit Ali Efe'nin bıçaklanarak öldürülmesi, Ali Yılmaz'ın (30) da yaralanmasıyla ilgili çalışma başlattı.

Yılmaz, ifadesinde tanıdıkları H.T, V.K. ve İ.K'nin cinayeti işlediklerini söyledi. Bunun üzerine yakalanan 3 kişi, olayın gerçekleştiği saatlerde evde oldukları belirlenince serbest bırakıldı.

Daha sonra hastaneye kaldırıldığı gece çekilen fotoğraflarında parmak uçlarının çamurlu olduğu görülen Yılmaz, gözaltına alındı.

Daha önce de bir kişinin öldürülmesine iştirak ettiği gerekçesiyle tutuklanan ve 2 ay önce cezaevinden çıkan Yılmaz'ın, tırnak aralarında toprak parçaları tespit edildi.

Sürekli çelişkili ifade veren Yılmaz, 55 saat süren sorgu sonrası cinayeti itiraf etti.

Yılmaz’ın cinayeti işledikten sonra elleriyle toprağı kazarak gömdüğü suç aleti bıçak bulundu.

Birlikte alkol aldığı Seyit Ali Efe'nin babasına ait otomobili çarpması sonucu çıkan tartışmada öldürdüğünü ifade eden Yılmaz, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Merkez Meram ilçesi Lalebahçe Mahallesi'nde 8 Mart'ta trafikte yol verme meselesi yüzünden çıktığı öne sürülen kavgada, otomobilin sürücüsü Seyit Ali Efe bıçaklanarak öldürülmüş, araçtaki Ali Yılmaz, bıçakla yaralı halde bulunmuştu.